Zespoły muzyczne

Biografia Behemoth historia, o zespole

  • Data założenia: 1991
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Gdańsk
  • Gatunek: Metal
Ocena:
Behemoth to polski zespół muzyczny powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Pierwotnie prezentował styl muzyczny zaliczany do black metalu. W 1994 roku odszedł w stronę pagan metalu, a w późniejszej twórczości także death metalu, porzucając tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.Liderem zespołu nieprzerwanie od 1991 roku jest główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darski. Perkusista Adama Muraszko, drugi, obok Adama, założyciel Behemotha odszedł w 1996 roku. Zastąpił go Zbigniew "Inferno" Promiński , związany z formacją do dzisiaj. Obecnie skład uzupełnia jeszcze Tomasz "Orion" Wróblewski, który dołączył do grupy w 2003 rok

u.

Z Behemothem na stałe współpracują także: gitarzysta i wokalista Patryk "Seth" Sztyber, który wspomaga grupę na koncertach oraz podczas nagrań sesyjnych, Tomasz "GRAAL" Daniłowicz, autor okładek płyt oraz oprawy graficznej, a także inżynier dźwięku i producent muzyczny Arkadiusz "Malta" Malczewski.

Behemoth jest pierwszym zespołem w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego wydawnictwo zostało odnotowane na liście sprzedaży Billboard. W 2007 roku, ósma w dorobku grupy płyta - „The Apostasy” znalazła się na 149 miejscu. Rekord ten poprawił dwa lata później kolejny album pomorskiej grupy - "Evangelion", który zadebiutował aż na 55. pozycji tego prestiżowego amerykańskiego zestawienia.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Behemoth. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
I Loved You at Your Darkest
Premiera: 2018-10-05
Ocena:
Messe Noire
Messe Noire Behemoth
Premiera: 2018-04-13
Ocena:
The Satanist
The Satanist Behemoth
Premiera: 2014-02-04
Ocena:
Abyssus Abyssum Invocat
Premiera: 2011-06-29
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja