Zespoły muzyczne

Biografia Bee Gees historia, o zespole

  • Data założenia: 1958
  • Data rozwiązania: 2003-1
  • Kraj: Australia
  • Miasto: Brisbane
  • Gatunek: Pop
Ocena:

Bee Gees to grupa złożona z trzech braci Robina, Barry i Maurice Gibb (czwarty z muzykalnych braci Andy wybrał karierę solową), łącząca disco z elementami muzyki rockowej. Grupa powstała w 1958 w Londynie, Wielka Brytania i została rozwiązana 21 stycznia 2003 po śmierci Maurice’a Gibba. Zanim bracia Gibb poznani zostali pod nazwą Bee Gees występowali jako Brothers Gibb, Blue Cats i The Rattlesnakes. Grupa początkowo wzorowała się na The Everly Brothers lecz później uwyraźniły się także wpływy The Beatles, The Beach Boys i Simon and Garfunkel.

Muzyka grupy oparta na wielogłosowych harmoniach ze śpiewem nieco nienaturalnymi falsetami, z raczej delikatnym akompaniamentem instrumentalnym adresowana była dla mniej wymagającego rockowego odbiorcy. Choć grupa potrafiła zapewnić sobie popularność przez całe lata sześćdziesiąte i pierwszą połowę lat siedemdziesiątych XX wieku, zaliczana była do grup mniej znanych.

Apogeum popularności grupy, graniczącej z histerią, była druga połowa lat siedemdziesiątych wraz ze wzrostem popularności stylu disco, którego najwybitniejszym przedstawicielem stała się Bee Gees. Szczególnie sławy przysporzył grupie udział w nagraniu muzyki do filmu Gorączka sobotniej nocy - Saturday Night Fever. Popularność grupy zmalała w latach osiemdziesiątych.

Bee Gees w poszukiwaniu nowych słuchaczy zmieniła styl kierując się w stronę bardziej tradycyjnego, refleksyjnego rocka.

W 1997 grupa Bee Gees została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Skład:
* Robin Gibb - śpiew
* Barry Gibb - śpiew, gitara
* Maurice Gibb - śpiew, gitara basowa
* Vince Melouney - gitara
* Colin Petersen - perkusja

Płyty, albumy

Płyty zespołu Bee Gees. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
This Is Where I Came In
Premiera: 2001-04-24
Ocena:
Still Waters
Still Waters Bee Gees
Premiera: 1997-03-10
Ocena:
Size Isn't Everything
Premiera: 1993-09-13
Ocena:
High Civilization
Premiera: 1991-03-25
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!