Zespoły muzyczne

Biografia B.O.K historia, o zespole

  • Data założenia: 2010-1-1
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Gatunek: Hip-Hop
Ocena:

Projekt B.O.K (BiszOerKay&DjPaulo) to współpraca czterech indywidualności o nieprzeciętnych umiejętnościach. Każdy dąży do bycia mistrzem w swojej dziedzinie: Bisz (Jarek Jaruszewski) - raper, poeta, tekściarz, twórca uznawanej za klasyk w Polskim podziemiu epki "Zimy"; Oer (Rafał Skiba) - beatmaker, producent, ukończył inżynierię dźwięku na Uniwersytecie  w Wolverhampton (UK); Kay (Karol Tomas) - wokalista/ instrumentalista, student na kierunku Music Production, Uniwersytetu  w Wolverhampton (UK); Dj Paulo (Paweł Molenda) - kolekcjoner nietuzinkowych płyt vinylowych, ortodoksyjny PROpagator analogowego brzmienia czarnej płyty. Ich pierwsze undergroundowe produkcje ukazały się na przełomie lat 99'2000, w 2007 roku połączyli oni swoje siły aby stworzyć najlepszy "debiut" ostatnich lat. Jako projekt, BOK z materiałem "Ballady, Hymny i Hity", zajął czwarte miejsce w konkursie WuDoo 2008. W tym samym konkursie, za produkcję tego albumu Oer otrzymał tytuł i nagrodę "Producenta Roku 2008". Co więcej, "Ballady, Hymny i Hity" zostały umieszczone na piątym miejscu w rankingu serwisu Spinner: "Nielegal Roku 2008”. W serwisie tym umieszczona została także bardzo pochlebna recenzja płyty. Singiel "Żyję w tym mieście” przez kilka miesięcy utrzymywał się na pierwszych miejscach listy Polskiego Radia PIK.

 


W 2010 roku Grupa wydała płytę pod tytułem "Raport z Walki o Wartość" jest to stricte hiphopowy materiał który powstał w trakcie walki o jak najwyższą wartość płyty „W stronę zmiany…” nad którą cały czas BOK pracuje, raport ze studyjnych sesji, raport z tras i koncertów, raport który oddaje atmosferę zmagań grupy aby dać słuchaczom krążek który ma zamieszać polską sceną. Subiektywne spojrzenie na rzeczywistość przesiąkniętą dusznym zapachem studia, suportów, zapachem „siana” za zwroty, i porannym kacem po nocy spędzonej w kombi. Raport z podróży przez nasze miasto, przez polską scenę, internetowe fora i „opiniotwórcze” serwisy. Raport dla otwartych głów, szerokich spojrzeń i jeszcze szerszych horyzontów. Głównym patronem tego krążka był portal Myspace.

Grupa brała udział w ostatniej edycji Coke Live Fresh Noise. Z pośród ponad 1000 zgłoszeń Jury w którego skład wchodzą najlepsi polscy artyści: raper i producent O.S.T.R. oraz PLAN B - Bartek Królik i Marek Piotrowski, wybrało 10 ekip które wzięły udział w warsztatach Akademia Coke Live Fresh Noise.

Członkowie grupy wraz z DJ'em Paulo mają na swoim koncie wiele udanych koncertów z wykonawcami polskiej, a także zagranicznej (w tym amerykańskiej i brytyjskiej) sceny hip-hop'owej; między innymi Masta Killa, El Da Sensei, Killa Kela, Kaze, The Returners, OSTR, Ten Typ Mes, Tetris, Smagalaz, Jamal, Eldo, PFK Company, Pezet/Noon, Grammatik.

Koncerty B.O.Ku to bardzo energetyczne i pełne "smaczków" muzycznych wydarzenia, którym często towarzyszą ciekawi goście oraz zespół instrumentalny (od 3 do 12 muzyków). Obecnie grupa jako Sound System w składzie Bisz, Oer, Dj Paulo, na swoich koncertach promuje swój najnowszy materiał "Raport z Walki o Wartość". Z tym materiałem w drugiej połowie 2010 roku B.O.K zagrał ponad 20 koncertów w całym kraju zbierając w każdym mieście bardzo pochlebne recenzje. Grupa brała udział w trasach koncertowych oraz premierowych koncertach między innymi: Pezet/Małolat, O.S.T.R, POE projekt Ostry Emade, Eldo.

Obecnie BiszOerKay pracuje nad nową płytą: „W stronę zmiany…”. Promomix tego materiału został doskonale przyjęty przez recenzentów, fanów oraz stałych użytkowników najbardziej popularnych muzycznych portali internetowych w Polsce.

Płyty, albumy

Płyty zespołu B.O.K. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
polecamy Labirynt  Babel
Premiera: 2014-10-31
Ocena:
W Stronę Zmiany
Premiera: 2011-09-20
Ocena:
Raport z walki o wartość
Premiera: 2010-07-05
Ocena:
Ballady hymny i hity
Premiera: 2008-01-01
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.