Zespoły muzyczne

Biografia B.O.K historia, o zespole

  • Data założenia: 2010-1-1
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Gatunek: Hip-Hop
Ocena:

Projekt B.O.K (BiszOerKay&DjPaulo) to współpraca czterech indywidualności o nieprzeciętnych umiejętnościach. Każdy dąży do bycia mistrzem w swojej dziedzinie: Bisz (Jarek Jaruszewski) - raper, poeta, tekściarz, twórca uznawanej za klasyk w Polskim podziemiu epki "Zimy"; Oer (Rafał Skiba) - beatmaker, producent, ukończył inżynierię dźwięku na Uniwersytecie  w Wolverhampton (UK); Kay (Karol Tomas) - wokalista/ instrumentalista, student na kierunku Music Production, Uniwersytetu  w Wolverhampton (UK); Dj Paulo (Paweł Molenda) - kolekcjoner nietuzinkowych płyt vinylowych, ortodoksyjny PROpagator analogowego brzmienia czarnej płyty. Ich pierwsze undergroundowe produkcje ukazały się na przełomie lat 99'2000, w 2007 roku połączyli oni swoje siły aby stworzyć najlepszy "debiut" ostatnich lat. Jako projekt, BOK z materiałem "Ballady, Hymny i Hity", zajął czwarte miejsce w konkursie WuDoo 2008. W tym samym konkursie, za produkcję tego albumu Oer otrzymał tytuł i nagrodę "Producenta Roku 2008". Co więcej, "Ballady, Hymny i Hity" zostały umieszczone na piątym miejscu w rankingu serwisu Spinner: "Nielegal Roku 2008”. W serwisie tym umieszczona została także bardzo pochlebna recenzja płyty. Singiel "Żyję w tym mieście” przez kilka miesięcy utrzymywał się na pierwszych miejscach listy Polskiego Radia PIK.

 


W 2010 roku Grupa wydała płytę pod tytułem "Raport z Walki o Wartość" jest to stricte hiphopowy materiał który powstał w trakcie walki o jak najwyższą wartość płyty „W stronę zmiany…” nad którą cały czas BOK pracuje, raport ze studyjnych sesji, raport z tras i koncertów, raport który oddaje atmosferę zmagań grupy aby dać słuchaczom krążek który ma zamieszać polską sceną. Subiektywne spojrzenie na rzeczywistość przesiąkniętą dusznym zapachem studia, suportów, zapachem „siana” za zwroty, i porannym kacem po nocy spędzonej w kombi. Raport z podróży przez nasze miasto, przez polską scenę, internetowe fora i „opiniotwórcze” serwisy. Raport dla otwartych głów, szerokich spojrzeń i jeszcze szerszych horyzontów. Głównym patronem tego krążka był portal Myspace.

Grupa brała udział w ostatniej edycji Coke Live Fresh Noise. Z pośród ponad 1000 zgłoszeń Jury w którego skład wchodzą najlepsi polscy artyści: raper i producent O.S.T.R. oraz PLAN B - Bartek Królik i Marek Piotrowski, wybrało 10 ekip które wzięły udział w warsztatach Akademia Coke Live Fresh Noise.

Członkowie grupy wraz z DJ'em Paulo mają na swoim koncie wiele udanych koncertów z wykonawcami polskiej, a także zagranicznej (w tym amerykańskiej i brytyjskiej) sceny hip-hop'owej; między innymi Masta Killa, El Da Sensei, Killa Kela, Kaze, The Returners, OSTR, Ten Typ Mes, Tetris, Smagalaz, Jamal, Eldo, PFK Company, Pezet/Noon, Grammatik.

Koncerty B.O.Ku to bardzo energetyczne i pełne "smaczków" muzycznych wydarzenia, którym często towarzyszą ciekawi goście oraz zespół instrumentalny (od 3 do 12 muzyków). Obecnie grupa jako Sound System w składzie Bisz, Oer, Dj Paulo, na swoich koncertach promuje swój najnowszy materiał "Raport z Walki o Wartość". Z tym materiałem w drugiej połowie 2010 roku B.O.K zagrał ponad 20 koncertów w całym kraju zbierając w każdym mieście bardzo pochlebne recenzje. Grupa brała udział w trasach koncertowych oraz premierowych koncertach między innymi: Pezet/Małolat, O.S.T.R, POE projekt Ostry Emade, Eldo.

Obecnie BiszOerKay pracuje nad nową płytą: „W stronę zmiany…”. Promomix tego materiału został doskonale przyjęty przez recenzentów, fanów oraz stałych użytkowników najbardziej popularnych muzycznych portali internetowych w Polsce.

Płyty, albumy

Płyty zespołu B.O.K. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
polecamy Labirynt  Babel
Premiera: 2014-10-31
Ocena:
W Stronę Zmiany
Premiera: 2011-09-20
Ocena:
Raport z walki o wartość
Premiera: 2010-07-05
Ocena:
Ballady hymny i hity
Premiera: 2008-01-01
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!