Zespoły muzyczne

Biografia Artrosis historia, o zespole

  • Data założenia: 1995
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Zielona Góra
  • Gatunek: Metal
Ocena:
Początkowo muzyka, mimo iż z charakterystycznymi dla rocka gotyckiego instrumentami klawiszowymi i elektroniczną perkusją, opierała się w dużej mierze na ciężkim, gitarowym brzmieniu. Zespół na ogólnopolskiej scenie zadebiutował w 1996 roku, na trzeciej edycji festiwalu Castle Party. Muzyka coraz bardziej ewoluowała w stronę metalu gotyckiego, jednocześnie zespół rezygnował z ciężkich riffów na rzecz delikatnych dźwięków instrumentów klawiszowych.

W rok po debiucie scenicznym światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta Artrosis - "Ukryty wymiar". Płyta ta zebrała wiele pochlebnych recenzji. W 1998 anglojęzyczna wersja "Ukrytego Wymiaru" ("Hidden Dimension") ukazała się poza granicami Polski za sprawą wytwórni Hall of Sermon, której właścicielem jest Tilo Wolff z zespołu Lacrimosa.
W 1998 roku Artrosis powrócił z kolejnym albumem zatytułowanym "W imię nocy". Brzmienie cięższe niż na debiutanckiej płycie, a mimo to bardzo delikatne i spokojne. Zespół ukazał się odmieniony i udowodnił, że nie zamierza spocząć na laurach, ich muzyka ciągle ewoluowała. Tę płytę również, dzięki pomocy lidera zespołu Lacrimosa, wydano w całej Europie pod tytułem "In nomine Noctis". W 1999 roku zespół zadebiutował na kolejnym wielkim festiwalu - Metalmanii. Następnym krokiem w drodze do kariery było podpisanie kontraktu z wytwórnią Metal Mind oraz nowa płyta - "Pośród kwiatów i cieni". Wydawnictwo to muzycznie zbliżone do debiutu zespołu, jednak ze względu na niewielkie zmiany personalne w składzie ukazuje kolejne, inne oblicze zespołu.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Artrosis. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Con Trust
Con Trust Artrosis
Premiera: 2006
Ocena:
Live in Kraków
Live in Kraków Artrosis
Premiera: 2002
Ocena:
Melange
Melange Artrosis
Premiera: 2002
Ocena:
Koncert w Trójce
Premiera: 2001
Ocena:
Zobacz również