Koncert
Summer Fall Festival (Hey, Acid Drinkers)

Summer Fall Festival (Hey, Acid Drinkers)

  • 2012-09-09, , godzina 16:00
  • wstęp wolny
  • plaża nad Wisłą, Płock

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

Wystąpili

Opis

9 września odbędzie się pierwsza edycja Summer Fall Festival

Miejsce: plaża nad Wisłą

Wstęp: free

www.summerfall.pl

www.facebook.com/SummerFallFestival

Wejście publiczności: 15:00

Duża Scena
16.00 - 17.00 - Zebra Dub
17.30 - 18.30 - Acid Drinkers
19.00 - 20.00 - Brygada Kryzys
20.30 - 21.30 - Farben Lehre
22.00 - 00.30 - HEY

Mała Scena
16.50 - 17.30 - Zwiezda
18.20 - 19.10 - Dubska
19.50 - 20.40 - Shredlust
21.20 - 22.10 - Neuronspoiler

INFORMACJE O DOJEŹDZIE DO PŁOCKA:
http://www.summerfall.pl/contact.html

INFORMACJE O NOCLEGACH:
http://www.summerfall.pl/noclegi.html

O ZESPOŁACH:

Brygada Kryzys
Zespół został utworzony w lipcu 1981 w Warszawie przez: gitarzystę i wokalistę Roberta Brylewskiego (ex-Kryzys) oraz wokalistę i gitarzystę Tomasza Lipińskiego (ex-Tilt). Skład uzupełniali: basista Ireneusz Wereński (ex-Kryzys), perkusista Sławek Słociński, saksofonista Tomasz Świtalski (ex-Kryzys) oraz grający na instrumentach perkusyjnych Jarosław Ptasińsk Brygada Kryzys to jedna z najważniejszych polskich kapel lat 80-tych. Nagrany podczas stanu wojennego „Czarny album” był pierwszą punkrockową płytą wydaną w oficjalnym obiegu. W zeszłym roku obchodziliśmy 30 rocznicę powstania zespołu. Jubileusz członkowie Brygady Kryzys postanowili uczcić trasą koncertową. Zespół wystąpi w oryginalnym składzie: Brylewski, Lipiński, Korecki, Gałązka i Kvajah. Będzie to trzeci koncert w ramach ich jubileuszowego tournée.

Robert Brylewski – wokal/gitara
Tomasz Lipiński - wokal/gitara
Aleksander Korecki - saksofon
Filip Gałązka - perkusja
Tomasz Kvajah Szymborski – gitara basowa

Hey

Jedna z najpopularniejszych polskich kapel. Założona w 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. Od początku istnienia wokalistką Hey jest Katarzyna Nosowska. Pierwszą płytę „Fire” wydali w 1993 roku. Od tamtej pory Hey nagrał dziewięć kolejnych płyt. Ich muzyka to różne odmiany rocka z dodatkiem elektroniki. Ostatnia z nich „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” została wydana w 2009 roku i otrzymała status podwójnej platyny.

Katarzyna Nosowska – wokal
Paweł Krawczyk – gitara
Marcin Żabiełowicz – gitara
Robert Ligiewicz – perkusja
Jacek Chrzanowski – gitara basowa

Acid Drinkers

Zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 22 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ok. 1000 koncertów. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to cztery osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru. Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary nad Wisłą. Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce. Jankiel – gitarzysta – muzyczny geniusz, w zespole od dwóch lat. Byli członkowie zespołu to Litza (współzałożyciel), Perła, Lipa i śp. Olass (zmarły w 2009 roku). Acid Drinkers mają na koncie piętnaście płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii – z każdej gali Fryderyków na którą są zaproszeni wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank wynosząc ich aż cztery – m.in. za Przebój i Grupę Roku. Pod koniec września ukaże się ich nowa płyta „La Part Du Diable”.

Titus – wokal, gitara basowa
Popcorn – gitara
Ślimak – perkusja
Jankiel – gitara

Farben Lehre
Grupa powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się dziewięć płyt studyjnych zespołu. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Oi Polloi, Dritte Wahl, Rasta Knast, Krays, Paranoid Visions, Ine Kafe czy Smola a Hrusky. W ostatnich 5 latach Farben Lehre zagrało blisko 500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich zespołów. Od początku 2012 roku muzycy pracują nad materiałem na swoją kolejną płytę, pod roboczym tytułem „Achtung 2012”, która ukaże się we wrześniu. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory zespołu to m.in. „Helikoptery”, „Handel”, „Egoiści” i „Matura”.

Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Adam Mikołajewski – perkusja

Neuronspoiler
Pięciu członków zespołu Neuronspolier pochodzi z pięciu różnych krajów, z trzech kontynentów. Mając różne pochodzenie, każdy z nich przybył do Londynu jako do miejsca gdzie chciał znaleźć swoją muzyczną drogę. Gitarzyści David del Cid i Dave Shirman; basista Erick Tekilla; perkusista Tim Barclay oraz wokalista JR są gotowi rozpalić scenę rockową i metalową swoim niepowstrzymanym muzycznym ogniem! Brzmienie zespołu to połączenie siły podnoszenia pięści heavy metalu ze smakiem i klimatem classic rock'a oraz precyzji potrząsania głową w thrash. Ten zespół znalazł perfekcyjną równowagę między tradycję a nowoczesnością.Ich debiutancka EP'ka 'No Onc's Safe' wydana w listopadzie 2010 i wyprodukowana przez Misha Nikolic (Mike Terrana, John West), została bardzo pozytywnie odebrana przez fanów oraz krytyków. Malcolm Dome z Classic Rock Magazine uznał wtedy że jest to jedna z sześciu płyt która może odmienić Wasze życie...Jednakże najmocniejszą stronę Neuronspoiler widać dopiero podczas występów live gdzie wyzwalają z siebie ogromne pokłady energii i zapewniają publiczności niezapomniane występy! Od powstania formacji w roku 2009 zagrali mnóstwo koncertów w Londynie oraz jego okolicach i porwali nimi tłumy fanów. Teraz celują w pozostałą część Anglii oraz reszty świata.

JR - wokal
Dave del Cid - gitara
Dave Shirman - gitara
Erick Tekilla – gitara basowa
Tim Barclay – perkusja

Zebra Dub
Zebra założona została w 2007 roku przez Zdzisława Orłowskiego i Natalię Norko. Początki działalności zespołu przypadają na Kraków, lecz aktualnie Zebra stacjonuje we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest dub. Jego członkowie tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas , flet poprzeczny, puzon, saksofon, gitara basowa, djembe, melodica czy perkusja - określając swoją muzykę mianem „experimental dub”. Debiut Zebry nastąpił w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki Dub Out of Poland, na której ukazał się utwór „ Anyway”. W roku 2010 roku Zebra zdobyła drugie miejsce w konkursie Łowimy Talenty, podczas „Maj Music Festival” w Katowicach. W tym okresie zespół rozpoczął współpracę z wytwórnią internetową „Paproota Dub Net Label” , gdzie ukazał się ich debiutancki album pt. „Dream Walking”. Zebra staje w obronie natury, a buntuje się przeciwko czasom zmechanizowanych uczuć i wyścigu szczurów. Duszę zespołu wypełnia gniew i frustracja rodem z punka połączona jednak z nadzieją, pozytywną mocą dub’owej wibracji. Zespół stara się ukazać za pomocą oryginalnego brzmienia tą drugą stronę świata, bardziej magiczną i zaskakującą, ponieważ ”reality is not enough …”

Zdzisław Orłowski - kompozytor
Natalia Norko - wokal, słowa
Marcin Rak - perkusja
Darek Dżugan - kontrabas
Łukasz Dembiński - djembe/perkusjonalia
Bartosz Pernal - puzon
Karolina Frankiewicz - saxofon, flet poprzeczny
Paweł Konikiewicz - klawisze


Dubska
Zespół powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Początkowo swoje materiały wydawali sami pod szyldem Mandżoga Records. W takiej formie nagrali płytę demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg. W 2005 r. pojawiła się pierwsza oficjalna płyta „Dubska”. Album zawierał 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory tj.: „Raj", „Subway", "Wiatr", czy „Reggae music". Rok 2006 to „Avokado", na której znajdowało się 11 utworów. Album był wielkim sukcesem na polskiej scenie reggae i przez kilka miesięcy nie schodził z listy przebojów radiowej „Trójki”. Również płyta „Dubska Division” nagrana z Gerbertem Moralesem, założycielem kultowej rosyjskiej formacji Jah Division, ojcem rosyjskiego reggae cieszyła się dużym powodzeniem. Dubska w sumie ma na koncie cztery krążki. Zespół często koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. w Rosji, Czechach, Niemczech, Grecji i Austrii.

Jarek "u-jar" Hejmann – perkusja, duby, przeszkadzajki
Marcin "grzyb" Grzybowski – gitara rutmiczna
Marcin "mucha" Muszyński – wokal, przeszkadzajki
Dymitr "dymol" Czabański – wokal, gitara
Jan "jahu" Gembala – instrumenty klawiszowe
Artur "mały" Małecki – gitara basowa
Filip "dr fil" Racinowski – saksofon
Michał "misiek" Michota – trąbka
Krzysztof Błaszczak – puzon

Shredlust
To młody zespół z Płocka grający mieszankę heavy i thrash metalu, powstał w 2010 roku. Nazwa „Shredlust” oznacza w wolnym tłumaczeniu żądzę rozszarpywania. Pierwszy materiał zarejestrowali w lutym 2011 roku, w warszawskim studio Freeze Art. Obecnie pracują nad kolejnymi nagraniami, które mają się ukazać na początku 2013 roku. Dotychczas można ich było zobaczyć na koncertach m.in. w warszawskim FonoBarze oraz w centrum stolicy na „Scenie Orange”, w Łódzkiej „Luce” i tamtejszej „Improwizacji” oraz w Płocku, podczas koncertów WOŚP, a także „Rockowych Ogródków”.

Maciej "Wilan" Wiśniewski – wokal
Piotrek "Guma" Stępniewski - gitara
Rafał Spadło - gitara
Piotr Chojnacki – gitara basowa
Maciek Wilk – perkusja

Zwiezda
Zespół Zwiezda został założony w 1989r w Płocku. Muzycy zagrali na takich imprezach jak: Rockowe Ogródki w Płocku , Wośp Gostynin, RockTower Festival Płock, Punkowa Sobota. W 2011 roku zespół nagrał promocyjny material demo w studiu Band.pl w Giżycku. Obecnie kapela pracuje nad nowymi materiałami.

Jacek "Hiena Rychlik - wokal
Daniel "Yogurt" Rychlik – wokal, gitara
Robert "Anslaut" Passon – wokal, gitara
Krzysztof "Topczips" Pawikowski - perkusja
Patryk "Dzikus" Rychlik – wokal, gitara basowa


Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

fot. Nina Rybińska

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Fabijański - Huśtawka
Sebastian Fabijański pokazał klip do singla "Huśtawka" [WIDEO]

Nie miałem pojęcia, jak aktualny będzie ten tekst w dniu premiery - komentuje aktor-raper.

Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!