Koncert
Strain w projekcie Piekarczyka

Strain w projekcie Piekarczyka

  • 2019-07-13, do 2019-07-14
  • Jarocin Festiwal

Opis

Wrocławski STRAIN wystąpi w muzycznym projekcie Marka Piekarczyka, który będzie miał premierę podczas Jarocin Festiwal. Zdolność Strain do dobrych tekstów i znakomitych melodii docenia nie tylko branża, która świetnie przyjęła albumy „Strain” i „Blooming”, ale przede wszystkich publiczność koncertowa, także jarocińska - grupa zagrała na festiwalu w Jarocinie przed dwoma laty. Powrót nastąpi 13 lipca. 

Do nowego projektu Marek Piekarczyk zaprosił interesujące osobowości muzyczne. Przede wszystkim wokalistów: Piotra Cugowskiego i Damiana Ukeje, z którymi wspólnie wykona partie wokalne jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. W Jarocinie usłyszymy energetyczne, porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne. Wokalistom towarzyszyć będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z wiolonczelistek. W projekcie pojawi się także wrocławski zespół STRAIN.

Od 2012 roku wrocławska grupa wykonała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Koncertowała z takimi zespołami, jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Hunter, Ira, Lady Pank i wieloma innymi - Saxon, Black Label Society, Blues Pills. Po drodze zespół wygrał m.in. przeglądy: Muzyczna Jesień Grodków czy Liga Rocka Jelenia Gór. Ich pierwsza płyta nominowana była do Płyty Rocku Antyradia. Kolejna zyskała świetne recenzje m.in. w Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Lizard Magazyn. Na płytach zespołu gościnnie wystąpili, m.in.Marek PiekarczykKrzysztof ZalewskiJanusz Niekrasz, oraz Wojciech Moryto. Pod koniec 2019 zespół planuje wydać trzecią płytę. 

- Jarocin to legendarny festiwal i wspaniale było tam zagrać, zresztą równie wspaniale byłoby tam kiedyś wrócić (...) – tak przed rokiem, w jednym z wywiadów mówił Mateusz Galecki, wokalista i gitarzysta zespołu Strain.  I wraca – 13 lipca, w pierwszym dniu festiwalu.

Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę – 13 i 14 lipca. W programie m.in. jubileusze artystów: 30-lecie Renaty Przemyk, 25-lecie zespołu Sebastian Riedel & Cree, 40-lecie Dżemu, a także wspomniany nowy projekt Marka Piekarczyka. Poza tym: Sidney Polak, Kasia Kowalska, Róże Europy, Happysad, Lemon, Mrozu, Tabu, Grubson, Marcelina, koncerty laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych i projekt True Colors Band & DJ Live.

ip
Fot: Roland Okoń


Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Strain w projekcie Piekarczyka"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

Iggy Pop wraca z nowym albumem!

Premiera "Free" już we wrześniu tego roku. Posłuchajcie tytułowego utworu zapowiadającego płytę.