Koncert
PADDY AND THE RATS - celtic punk rock

PADDY AND THE RATS - celtic punk rock

  • 2020-03-04, , godzina 20:00
  • Miejsce stojące 35.00 PLN
  • Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, WrocŁaw

Opis

 

Paddy and the Rats - gwiazda celtic punk rockowa zagra we Wrocławiu!

 

Miłośników szalonej zabawy przy celtyckiej, punkowej i pirackiej muzyce zapraszamy na koncert zespołu Paddy and the Rats! 

Celtic punk rockowa formacja z Węgier zagra 4 marca w Starym Klasztorze.

 

Grupa powstała w 2008 z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Chwilę później muzycy zwerbowali do składu perkusistę Seamusa, a także Sama i Sonny'ego, odpowiedzialnych za brzmienia instrumentów ludowych, m. in. akordeonu, skrzypiec czy dud szkockich. 

Zespół łączy muzykę pubową z gorącym i brudnym punk rockiem. Aby urozmaicić piosenki, wykorzystują irlandzką muzykę pubową, ale można w ich muzyce poczuć też nastrój świata piratów i żeglarzy.

Zespół dzięki licznym koncertom na terenie swojego kraju zyskał szybko dużą popularność, co pozwoliło mu na wydanie w 2009 debiutanckiej płyty zatytułowanej ,,Rats On Board", która zawierała przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych oraz garść materiału autorskiego.

Obecnie zespół zaliczany jest do czołówki celtic punk rocka. Na swoim koncie ma 5 albumów, z których wydany ostatnio ,,Riot City Outlaws" zyskał ogromną przychylność zarówno fanów jak i krytyków gatunku. 

Ci, którzy słuchają ich muzyki na pewno nie zachowają trzeźwości, bo rytm kołysania sprawia, że wszyscy tańczą, skaczą i piją do dna! Większość tekstów dotyczy pijaństwa i pubów. Przez ostatnie 8 lat zagrali ponad 1000 koncertów. Wyprzedawali klubowe koncerty na Węgrzech i wzięli udział w wielu festiwalach w Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Austrii, Belgii, Ukrainie, Serbii, itd.

W ubiegłym roku zespół wystąpił w roli headlinera Punk Folk Celtic Fest 2018 w Krakowie 
Motto zespołu: zmień cały świat w pub!

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "PADDY AND THE RATS - celtic punk rock"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Bon Jovi 2020
Bon Jovi opublikował piosenkę "American Reckoning" [WIDEO]

To kolejna zapowiedź nadchodzącego albumu grupy pt. "Bon Jovi 2020".

poland rock domowka
Pol'and'Rock Online zamyka line-up

Jurek Owsiak ogłosił dwie ostatnie kapele, które zagrają na Najpiękniejszej Domówce Świata.