Koncert
Olsztyn Green Festiwal

Olsztyn Green Festiwal

  • 2022-08-12, do 2022-08-14
  • Olsztyn

Bilety

Wystąpią

Opis

Organizatorzy Olsztyn Green Festiwal przygotowali przedświąteczną niespodziankę dla fanów imprezy i polskiej muzyki – właśnie ogłosili, że kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia 2022 r., a pierwszymi jej gwiazdami będą Daria Zawiałow i Kasia Lins! 

Grudzień to magiczny czas - przed nami święta, spotkanie z Mikołajem i prezenty. Organizatorzy Olsztyn Green Festival postanowili zatem „sprezentować” fanom ogłoszenie kolejnej edycji festiwalu wraz informacją o dwóch pierwszych występujących podczas niego artystkach - Darii Zawiałow i Kasi Lins. 

 - Rozpoczynamy ogłaszanie artystów, którzy wystąpią na scenie, oraz atrakcji, jakie będzie można zobaczyć na żywo podczas 8. edycji Olsztyn Green Festival w dniach 12-13-14 sierpnia 2022 r. – zapowiadają organizatorzy imprezy. - Nie możemy się już doczekać powrotu do „normalnego” festiwalowego jutra, dlatego już teraz zapraszamy na spotkanie z najlepszą polską muzyką popularną i alternatywną oraz rozmowy o ratowaniu planety - dodają.  

Olsztyn Green Festival 2022 będzie zorganizowany, jak dotychczas, na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w długi sierpniowy weekend. Popularny „zielony” festiwal potrwa trzy dni, podczas których odbędą się koncerty aż 24 gwiazd, spotkania z artystami, ekologami oraz aktywistami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. 

Pierwszymi gwiazdami Olsztyn Green Festival 2022, których występy zostały właśnie ogłoszone, są Daria Zawiałow i Kasia Lins

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką, na scenie to wulkan energii. Dwukrotnie tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra, w 2020 i 2021 r., mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadłę. W 2021 została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act. 

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Zarówno wydany w 2018 r. album „Wiersz Ostatni”, jak i „Moja wina” z 2020 r. cieszyły się świetnym odbiorem słuchaczy oraz krytyków. Artystka ma na swoim koncie aż 3 nominację do Fryderyków w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 r. została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego, otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków - O! Lśnienia 2021. 

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii, na plażach nad samym jeziorem, wśród zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który od 8 lat ściąga do Olsztyna około 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. 

ip

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Decapitated wydaje nowy album "Cancer Culture" [WIDEO]

To już ósmy studyjny album zespołu.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!