Koncert
Memoriał Ronniego Jamesa Dio w Czeskim Cieszynie

Memoriał Ronniego Jamesa Dio w Czeskim Cieszynie

  • 2022-09-30
  • Czeski Cieszyn - KaSS "Strìrelnice"

Wystąpili

Opis

To IX i ostatnia edycja Memoriału, którego historia sięga 2014 r. To wtedy muzycy Scream Maker zainicjowali przedsięwzięcie, które przerodziło się w stały punkt koncertowego krajobrazu Polski. Co roku z muzykami zaznajomionych zespołów wyruszali w trasę po Polsce, by oddać hołd jednemu z największych wokalistów w historii metalu, który inspirował takie zespoły, jak Iron Maiden, Metallica, czy rzesze młodych wykonawców.

Swoją przygodę z muzyką Ronnie zaczął co prawda od trąbki i basu, ale – na szczęście dla świata – szybko porzucił te instrumenty i zajął się śpiewem. Najpierw celował w prostym rock'n'rollowym repertuarze (Dio and The Prophets), by potem poczuć bluesa (Elf), nagrać legendarne albumy hardrockowe z założycielem Deep Purple, Ritchiem Blackmorem (w Rainbow) i w końcu wylądować za mikrofonem tytanów heavy metalu z Black Sabbath. To Ronnie wyśpiewywał takie ponadczasowe hymny, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", a także – skomponowane w założonej przez siebie formacji DIO – "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark".

Memoriał DIO zagra w składzie:Jasiek Popławski (The Kroach),Norman Power (Another Pink Floyd)Sebastian Michał Stodolak (Scream Maker), Bartosz Ziółkowski,Michał Wrona, Jan Radosz,Tomek Sobieszek (wszyscyScream Maker) oraz Mirek Skorupski (Pinn Dropp). Pojawią się także wykonawcy gościnni, związani z memoriałem w latach poprzednich.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Memoriał Ronniego Jamesa Dio w Czeskim Cieszynie"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend, koncerty Metal, koncerty Metal na dziś, koncerty Metal jutro, koncerty Metal w tym tygodniu, koncerty Metal na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
bryska
Bryska w utworze promującym serial "To nie ze mną"

O czym opowiada utwór "Nie tęsknię za nikim"?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!