Koncert
MAZL TOV

MAZL TOV

  • 2020-11-28, , godzina 18:46
  • On-line

Opis

Zapraszamy na transmisję online z Synagogi pod Białym Bocianem!

W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Koncert Hawdalowy, który rozpocznie się, zgodnie z tradycją żydowską, po zachodzie słońca. Tym razem koncert odbędzie się bez udziału publiczności, będzie natomiast transmitowany na żywo na profilu facebookowym Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha.

Zespół Di Galitzyaner Klezmorim dał się już poznać wrocławskiej publiczności, ale tym razem Artyści przygotowali program wyjątkowy – zaprezentują najciekawsze utwory ze swojej przeszło 20-letniej działalności. Trio od 1998 roku koncertuje w niezmienionym składzie: Mariola Śpiewak na klarnecie, Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie. Zespół w swojej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie artystów także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać.

Zespół wystąpi w składzie:
Mariola Śpiewak – klarnet
Grzegorz Śpiewak – akordeon
Rafał Seweryniak – kontrabas

Transmisja online na profilu: www.facebook.com/festiwalsimcha

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "MAZL TOV"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Fabijański feat. Chatys - Supernova
Sebastian Fabijański pokazał klip "Supernova" z Natalią Siwiec [WIDEO]

"Znudziłam się Netfliksem, więc pomyślałam, że przyjdę".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!