Koncert
Koncert urodzinowy Sinfonii Varsovii - Online

Koncert urodzinowy Sinfonii Varsovii - Online

  • 2021-04-12, , godzina 19:00

Opis

Sinfonia Varsovia świętuje 37 lat! Z tej okazji 12 kwietnia odbędzie się koncert urodzinowy, w którym muzyków orkiestry poprowadzi wybitny dyrygent Marek Janowski. W programie dwa dzieła: IV Symfonia Beethovena i IV Symfonia Brahmsa. Koncert będzie transmitowany online na kanale YouTube Sinfonii Varsovii oraz VOD Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, a także nadawany na żywo na antenie Dwójki Polskiego Radia.

Historia orkiestry to opowieść tworzona przez niezwykłych ludzi. Zaczęło się od Jerzego Maksymiuka, założyciela Polskiej Orkiestry Kameralnej, który zbudował niepowtarzalny na światową skalę zespół. Waldemar Dąbrowski wraz z Franciszkiem Wybrańczykiem poszerzyli skład orkiestry kameralnej i stworzyliSinfonię Varsovię. Wszystko dzięki gościnnym występom wybitnego artysty, skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina, który przyjechał z repertuarem wymagającym składu symfonicznego. Menuhin i muzycy oczarowali publiczność oraz krytykę, co przesądziło o sukcesie orkiestry, a tym samym kontynuowaniu jej działalności w poszerzonym składzie. Tak powstała Sinfonia Varsovia. Wizytówka nie tylko miasta, ale i Polski, orkiestra nagrywająca dla największych wytwórni muzycznych, współpracująca z wybitnymi artystami, występująca na najbardziej prestiżowych scenach świata. 

Na koncercie urodzinowym pod batutą Marka Janowskiego orkiestra zagra dwie symfonie. Dyrygent, który poprowadzi zespół 12 kwietnia, zapewnił sobie światową renomę sukcesami jako dyrektor muzyczny Opery w Dortmundzie. W ciągu swojej długiej kariery występował wielokrotnie w najważniejszych miejscach na muzycznej mapie świata: od Metropolitan Opera w Nowym Jorku po Festiwal w Bayreuth. W latach 90. postanowił skoncentrować się na wielkich dziełach z niemieckiego repertuaru symfonicznego. I te właśnie znajdziemy w programie urodzinowym. IV Symfonia Beethovena, w porównaniu z innymi dziełami kompozytora, zawiera sporą dawkę wigoru i subtelnego humoru. V Symfonia Brahmsa to dzieło pełne wysublimowanych harmonii wpisanych w kunsztowną strukturę, które razem budują napięcie do ostatniego taktu. 

Koncert jest organizowany we współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Będzie go można obejrzeć bezpłatnie na żywo na kanale YouTube Sinfonii Varsovii oraz VOD Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Nagranie zostanie udostępnione przez 30 dni. Transmisję radiową będzie można usłyszeć na antenie Dwójki.

Bilety zakupione przed wprowadzeniem obostrzeń będzie można zwrócić za pośrednictwem formularza zwrotu oraz stacjonarnie w Butiku TW-ON w lewym skrzydle Teatru (czynny codziennie do 11.04. w godz. 12.00-18.00, od 12.04. w godz. 11.00 – 18.00). Należność za bilety zakupione na stronie www.teatrwielki.pl i opłacone drogą elektroniczną poprzez system PayU zostanie zwrócona na konto klienta, z którego dokonana została płatność za bilety, bez konieczności kontaktu Widza z Biurem Organizacji Widowni TW-ON.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Koncert urodzinowy Sinfonii Varsovii - Online"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
AniKa Dąbrowska - PrzyjaciÃłłka
AniKa Dąbrowska jako baletnica w klipie "Przyjaciółka" [WIDEO]

Zwyciężczyni drugiej edycji Voice Kids pokazała nowy teledysk.

Rekord
Znamy pierwszych artystów Gitarowego Rekordu Świata 2021

W tym roku Impreza odbędzie się na wrocławskiej Pergoli 19 czerwca 2021 oraz w sieci.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!