Koncert
Jimek & Goście - Historia Polskiego Hip-Hopu

Jimek & Goście - Historia Polskiego Hip-Hopu

  • 2023-09-16
  • Stadion Śląski - Chorzów

Wystąpią

Opis

Po ogromnym sukcesie tegorocznego wydarzenia na warszawskim Lotnisku Bemowo JIMEK powróci jeszcze raz z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko, jakiego fani jeszcze nie widzieli. W 2023 roku druga odsłona projektu wybrzmi w najlepszym symfonicznym wydaniu jeszcze mocniej, bo na legendarnym Stadionie Śląskim. Każdy fan zarówno nowej, jak i starej szkoły z pewnością powinien się tam znaleźć. Taki koncert może się już nie powtórzyć.

Jak dołożyć ważny, intrygujący rozdział do historii polskiego rapu, gdy ten ma już blisko 30 lat? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć niewiele osób. Jeszcze mniej jest w stanie zrobić coś, co będzie wspominane przez kolejne dekady. Radzimir Dębski (JIMEK) ma jednak niezwykły dryg do łączenia dziedzictwa z nowatorstwem. To dlatego od lat kroczy od sukcesu do sukcesu, jeśli chodzi o pokazywanie Polsce i światu, że rymy i bity są niewyczerpanym źródłem inspiracji.
 
Gdy w 2015 roku tuzy amerykańskiego rapu usłyszały Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, ich ręce złożyły się do oklasków i odbiły się echem na świecie. Gdy w 2022 roku po raz pierwszy zagrał ze znakomitymi, wielopokoleniowymi gośćmi i orkiestrą „Historię Polskiego Hip-Hopu”, zobaczyło ją na żywo 25 tys. osób. W 2023 roku JIMEK ponownie przeskoczy samego siebie, prezentując zakochanym w rapie słuchaczom przedsięwzięcie o historycznej wadze.
 
Sukces niedawnego koncertu sprawił, że fani jeszcze raz będą mogli posłuchać nieśmiertelnych klasyków i najnowszych hitów z bogatym instrumentarium. JIMEK zdecydował się na historyczny krok – jego występ odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który od dekad jest areną najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Koncert ma ogromne szanse stać się legendą już po pierwszych taktach i to nie tylko dlatego, że twórcy rapu rzadko są gospodarzami na tak ogromnych arenach.
 
Wśród gości, którzy pojawią się w drugiej odsłonie projektu, nie brakuje najważniejszych postaci zarówno nowych, jak i nieco starszych historii gatunku. Swoje przybycie potwierdzili już tacy artyści i takie składy jak Fenomen, Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Onar, O.S.T.R, Otsochodzi, Pezet, Płomień 81, Szczyl, Tede oraz Young Leosia. Szczególnie ostatnie z zaproszeń pokazuje, że JIMEK nie zamierza iść na skróty.
 
Preludium do nadchodzącego wydarzenia jest wykonany premierowo podczas poprzedniego widowiska medley. Ilustruje on historię polskiego hip-hopu i fragmenty ponadczasowych utworów.
 

Druga odsłona projektu JIMKA odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 16.09.2023 r.
 
 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Jimek & Goście - Historia Polskiego Hip-Hopu "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Electronic, koncerty Electronic na dziś, koncerty Electronic jutro, koncerty Electronic w tym tygodniu, koncerty Electronic na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend, koncerty Hip-Hop, koncerty Hip-Hop na dziś, koncerty Hip-Hop jutro, koncerty Hip-Hop w tym tygodniu, koncerty Hip-Hop na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
KULT ogłasza cztery terminy warszawskich koncertów w ramach Trasy Pomarańczowej 2023 [WIDEO] Warszawa

Podczas koncertów nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów.

Evanescence przyjeżdżają do Warszawy [WIDEO] Warszawa

Evanescence ponownie zawita do Polski.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!