Koncert
BrassWood Fest Vol. 0,1

BrassWood Fest Vol. 0,1

  • 2021-08-07
  • Sopot

Opis

7 Sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się niezwykłe wydarzenie łączące muzykę akustyczną z elektronicznymi dźwiękami – BrassWood Fest. Punktem kulminacyjnym tegorocznej odsłony będzie wyjątkowy koncert galowy. Wspólnie z L.U.C. & Rebel Babel Ensemble wystąpią liczni goście, w tym Marcelina i Rahim. Artyści zagrają znane utwory w nowych aranżacjach i to w towarzystwie brassowych muzyków. Na festiwalu usłyszeć będzie można również PlanBe, Meek, Oh Why? oraz Sarsę, którzy później dołączą także do koncertu galowego. BrassWood Fest poprzedzi brassowa parada przemierzająca sopockie ulice.

Najbardziej wyczekiwanym momentem tegorocznej edycji BrassWood Fest będzie zaplanowany na ten wieczór koncert galowy, łączący solistów z brassowymi muzykami – wszystko pod przewodnictwem L.U.C. W tym niezwykłym przedsięwzięciu gościnnie wystąpią PlanBe, Meek, Oh Why?, Sarsa, Marcelina i Rahim. Wszyscy wykonają utwory w przygotowanych na tę okazję aranżacjach. 7 sierpnia w Operze Leśnej będzie można usłyszeć także solowe koncerty Meek, Oh Why?, Sarsy i PlanBe. Na BrassWood Fest nie mogłoby oczywiście zabraknąć również orkiestr brassowych. W Sopocie zagra m.in. formacja DownTown Brass, słynąca z łączenia tradycji z nowoczesnością oraz Brass Federacja, czyli zespół nawiązujący do twórczości nowoorleańskich brass-bandów.

BrassWood Fest otworzy się też na zagranicznych gości. Podczas tegorocznej edycji w Sopocie wystąpi elektroniczna dziewczęca grupa z Ukrainy – Krapka;KOMA. W ramach rezydencji artystycznych w Goyki3 na zaproszenie Narodowego Centrum Muzyki Francji i Instytutu Francuskiego w Warszawie do Sopotu przyjadą także popularni francuscy DJ-e. Dzięki temu w Operze Leśnej będzie można usłyszeć: Kasztan, Amaurie, Ouai Stéphane oraz VAPA.

BrassWood Fest to nie tylko koncerty w Operze Leśnej, ale także Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierzy sopockie ulice przed festiwalem. Z zaproszonych do udziału w projekcie orkiestr i muzyków powstanie swoisty Big Bang kultywujący polską tradycję jazzową i folkową oraz łączący orkiestry i instrumenty tradycyjne z nowymi stylistykami i współczesnymi aranżerami.

Bilety na BrassWood Fest dostępne są na stronie. Od 1 do 3 czerwca trwa promocja, w ramach której przy zakupie dwóch normalnych biletów, wejściówkę dla dziecka otrzymuje się gratis.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "BrassWood Fest Vol. 0,1"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Męskie Granie startuje 6 sierpnia 2021 w Krakowie

Pierwsze koncerty odbędą się aż dwukrotnie - w piątek (6 sierpnia) i sobotę (7 sierpnia).

Paulla - "Hold My Love"
Nowy singiel Paulii - "Hold My Love" jest już dostępny!

Zobaczcie, czym zaskoczyła nas artystka w utworze "Hold My Love".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!