Koncert
56. Jazz nad Odrą

56. Jazz nad Odrą

  • 2020-04-25, , godzina 22:30
  • Miejsce siedzące (nienumerowane) 40.00 PLN
  • Impart, ul. Mazowiecka 17, WrocŁaw

Opis

Znamy program 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą!

,,Radiohead brytyjskiego jazzu", mistrz współczesnego saksofonu, wrocławski skład i ich słowiańska melancholia oraz elektryzująca diwa muzyki soul i jazz - poznaliśmy artystów tegorocznej edycji festiwalu Jazz nad Odrą.


W tym roku Strefa Kultury Wrocław zaprasza na tydzień jazzowych wrażeń - festiwal zyskał dwa dodatkowe dni, które zostały wypełnione muzyką po brzegi. Koncert otwarcia (20 kwietnia) w Narodowym Forum Muzyki zagrają Kasia Pietrzko Trio oraz Możdżer Danielsson Fresco Trio & Holland Baroque. Występ drugiego składu będzie jednocześnie premierą ich nowej płyty ,,Just ignore it" oraz inauguracją związanej z nią trasy koncertowej.

W poniedziałkowy wieczór Strefa Kultury Wrocław zaprasza na koncert otwarcia 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą. Na początek czeka nas występ młodej pianistki, aranżerki i kompozytorki, która od swojego debiutu w 2017 roku (album ,,Forthright Stories") zbiera tylko entuzjastyczne recenzje. Projekt Kasia Pietrzko Trio - oprócz artystki - tworzą Piotr Budniak, perkusista i kompozytor z długą listą muzycznych osiągnięć oraz Andrzej Święs, czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Ich wspólne kompozycje zwracają uwagę świeżością, klarownością i przejrzystością, a grę zespołu cechuje niezwykła dbałość o dobrą jakość brzmienia.

Gwiazdą wieczoru będzie wyjątkowy zestaw artystów. Na scenie pojawi się Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu wraz z Larsem Danielssonem, szwedzkim basistą i wiolonczelistą  i Zoharem Fresco, perkusistą z Izraela w towarzystwie orkiestry Holland Baroque. W projektach tworzonych przez Możdżer Danielsson Fresco Trio nic nie jest oczywiste. Ich produkcje docenia się za subtelne i wyrafinowane brzmienie oraz osiąganie harmonii między kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. Trio ma na koncie trzy studyjne albumy: ,,The Time" z tytułem Diamentowej Płyty oraz ,,Between us and the light" oraz ,,Polska", które osiągnęły już status Podwójnej Platyny. Tym razem muzycy do nagrań kolejnego albumu zaprosili orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę ,,Earth Particles". Koncert w Narodowym Forum Muzyki będzie jednocześnie premierą nowej płyty oraz inauguracją związanej z nią trasy koncertowej.

Przy Mazowieckiej 17 po raz kolejny zobaczymy plejadę gwiazd polskiego i światowego jazzu. Wśród nich pojawi się zjawiskowa China Moses (23 kwietnia), wokalistka muzyki soul i jazz (a prywatnie córka Dee Dee Bridgewater, niekwestionowanej ikony muzyki jazzowej). Dzień później ze swoim trio wystąpi Chris Potter, mistrz współczesnego saksofonu, którego magazyn ,,DownBeat" nazwał ,,jednym z najlepiej badanych (i kopiowanych) saksofonistów na świecie". Na scenę Impartu powróci także wrocławski zespół EABS (25 kwietnia), tym razem z - inspirowaną mitologią słowiańską i demonologią polską - płytą ,,Slavic Spirit" oraz tajemniczym zestawem gości. Ostatniego dnia festiwalu zobaczymy GoGo Penguin, czyli trio z Manchesteru, którego twórczość opiera się w równym stopniu na wpływach muzyki rockowej, jazzowej, elektronicznej i minimalistycznej. A to tylko kilka przykładów z liczącego kilkadziesiąt pozycji głównego programu festiwalu.

Nowością festiwalu będzie Scena frytowa JAZZ'off (21 kwietnia), na której zaprezentują się trzy wszechstronnie muzyczne składy: Jerzy Mączyński - Jerry & The Pelican System, Kwaśny Deszcz oraz MALEDIWY. Po raz trzeci z rzędu przed Impartem stanie także, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, scena plenerowa. Tym razem darmowe koncerty będzie można oglądać od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) - pełny program zostanie ogłoszony wkrótce. Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących - wystaw, wyjątkowych spotkań, występów w przestrzeni miejskiej oraz obleganych przez publiczność i muzyków nocnych jam sessions.

Program 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą

20 kwietnia (poniedziałek)
Narodowe Forum Muzyki, godz. 19:00
56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia
I set: Kasia Pietrzko Trio
II set: Możdżer Danielsson Fresco Trio & Holland Baroque


21 kwietnia (wtorek)
Impart, sala kameralna, godz. 18:00
Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: "Wspomnienia"
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
Scena frytowa JAZZ'off
I set: Jerzy Mączyński - Jerry & The Pelican System
II set: Kwaśny Deszcz
III set: MALEDIWY


22 kwietnia (środa)
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Valeriy Stepanov Band
II set: Walk Away

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Elec-Tri-City
Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

23 kwietnia (czwartek)
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Piotr Wojtasik: ,,VOICES"
II set: China Moses

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Kuba Banaszek Quartet
Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

24 kwietnia (piątek)
Impart, sala kameralna, godz. 14:00
Konkurs na Indywidualność Jazzową - I dzień przesłuchań
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Peter Erskine - Alan Pasqua - Darek Oleszkiewicz
II set: Chris Potter&Craig Taborn Duo

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Mariusz Bogdanowicz Quintet
Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

25 kwietnia (sobota)
Impart, sala kameralna, godz. 12:00
Konkurs na Indywidualność Jazzową 2020 - II dzień przesłuchań
Impart, sala teatralna, godz. 18:00
I set: Laureat Grand Prix konkursu na Indywidualność Jazzową 2020
II set: EABS Slavic Spirits & Goście

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Emil Miszk & The Sonic Syndicate
Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

26 kwietnia (niedziela)
Impart, sala teatralna, godz. 18:00
I set: E.J. Strickland Quintet
II set: GoGo Penguin

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Daniel Toledo - Kuba Więcek - Michał Miśkiewicz - Piotr Orzechowski
Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "56. Jazz nad Odrą"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty , koncerty na dziś, koncerty jutro, koncerty w tym tygodniu, koncerty na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Lady Gaga - klip "911"
Lady Gaga na pustyni w nowym klipie "911" [WIDEO]

To klip do kolejnego singla ze świetnie przyjętego albumu "Chromatica".

marta bijan - lato smakuje
Marta Bijan w nowym klipie śpiewa, że "Lato smakuje" [WIDEO]

24-letnia piosenkarka pokazała klimatyczny teledysk.

Konkurs Ziaja
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!