Artyści, piosenkarze

Życiorys Rob Zombie (Robert Wolfgang Zombie) biografia

Ocena:

Rob Zombie, właśc. Robert Wolfgang Zombie, pierwotnie Robert Cummings (ur. 12 stycznia 1966 r. w Haverhill, Massachusetts) – amerykański muzyk heavymetalowy, reżyser, pisarz i twórca komiksów. Mąż aktorki Sheri Moon.

W latach dziewięćdziesiątych stał się znany jako założyciel, wokalista i autor piosenek grupy White Zombie. Zespół debiutował w 1987 roku albumem „Soul-Crusher”. Jego muzyka posłużyła za tło do gier komputerowych „Gran Turismo 2”, „Need for Speed: Underground”, „Twisted Metal”, „Nightmare Creatures” oraz „FlatOut 2”.

Po sukcesie odniesionym dzięki White Zombie, Rob zaczął wydawać utwory pod własnym imieniem. Jego muzykę zaczęto wykorzystywać w audycjach telewizyjnych, grach komputerowych i filmach, np. w Private Parts (1997), End of Days (1999, z Arnoldem Schwarzennegerem), Mission: Impossible II (2000, z Tomem Cruisem) oraz w The Scorpion King (2002, z Dwayne’m Johnson’em). Wielki przebój „Dragula” z 1999 roku został wykorzystany w pierwszej części filmu Matrix.

Zombie jest wielbicielem i twórcą horrorów gore. Jego znanymi produkcjami są: Halloween II (2009), Halloween (2007), Dom tysiąca trupów (House of 1000 Corpses, 2003), który stał się klasyką gore-horroru, oraz jego kontynuacja – Bękarty diabła (The Devil’s Rejects, 2005). Napisał także kilka komiksów, m.in. The Nail (razem ze Steve’m Nailem), Rob Zombies’ Spookshow International oraz Bigfoot (z Richardem Corbenem). W 2007 roku wyreżyserował fikcyjny trailer do filmu Grindhouse o nazwie Werewolf Women of the SS.

Zanim stał się znany jako artysta popkulturowy, pracował w wielu zawodach, był m.in. kurierem. Pracował też jako pomocniczy producent programów telewizyjnych Pee Wee Hermans’ Saturday i Pee Wee’s Playhouse. Projektuje okładki (również do własnych płyt), loga, był projektantem magazynów pornograficznych. Jest też autorem sceny halucynacji w filmie Beavis and Butt-Head Do America (1996). W roku 1982, będąc w szkole średniej, obejrzał film przedstawiający sceny z rzeźni, i od tamtego momentu jest wegetarianinem.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Rob Zombie (Robert Wolfgang Zombie). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Venomous Rat Regeneration Vendor
Premiera: 2013-04-23
Ocena:
Mondo Sex Head
Mondo Sex Head Rob Zombie
Premiera: 2012-08-07
Ocena:
Educated Horses
Educated Horses Rob Zombie
Premiera: 2006-03-28
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!