Artyści, piosenkarze

Życiorys Paul Van Dyk biografia

Ocena:

Paul Van Dyk urodził się 16 grudnia 1971 roku w Eisenhuettenstadt. Można powiedzieć że swoją karierę rozpoczynał wraz ze zburzeniem Muru Berlińskiego. W marcu 1991 roku Paul pokazał swój unikalny styl w berlińskim klubie "Tresor". Przed tym wydarzeniem, korzystając z dwóch przestarzałych i rozsypujących się gramofonów stworzył swoje pierwsze kasety demo. Mniej więcej w tym samym czasie zaczął tworzyć własne kawałki. Jego pierwsza produkcja powstała razem z innym niemieckim twórcą Cosmic Baby pod szyldem "The Visions Of Shiva". Ich pierwszy singiel nosił nazwę "Perfect Day" i został wydany w jednej z unergroundowych berlińskich wytwórni płytowych - MFS Records.

Bez właściwie żadnego wsparcia promocyjnego natychmiast wylądował na pierwszym miejscu listy klubowych przebojów. W roku 1993 Van Dyk zmiksował utwór Humate - Love Stimulation, który został klubowym numerem jeden. Na tym się nie skończyło. W tym samym roku nagrał swój pierwszy album zatytułowany "45 RPM (Remixes Per Minute)" oraz dawał regularne występy w berlińskim klubie "E-Werk". Przez następnych kilka lat Paul zdobywał popularność i szacunek wśród innych DJów poprzez miksowanie utworów takich sław jak Sven Väth, Curve czy New Order. To było przed wydaniem jego drugiego albumu "Seven Ways", dzięki któremu zyskał uznanie, jako jedna z gwiazd muzyki elektronicznej.

Wydanie "Seven Ways" spowodowało wiele wywiadów z Paulem oraz mnóstwo występów zagranicznych. Album ten znalazł się w liście stu najlepiej sprzedających się płyt. Czytelnicy "DJ Magazine" wybrali "Seven Ways" albumem roku. Dopiero w 1998 roku w Anglii został wydany pierwszy album - "45 RPM", a nowszy singiel "For An Angel" zaatakował światowe parkiety. W Anglii przez dwa, a w Niemczech przez cztery tygodnie album utrzymywał się na pierwszej pozycji. Zaistniał również w amerykańskich, australijskich, duńskich, belgijskich oraz skandynawskich listach muzyki Dance. Paul był rezydentem w wielu klubach, m.in. w nowojorskim "Twilo", w klubie "Gatecrasher" w Sheffield czy też w kilku klubach berlińskich (np. "Turbine").

W 1999 roku, po 8-letniej współpracy, Paul opuścił pierwotną wytwórnię i razem ze swoimi ludźmi stworzył nową - VANDIT Records. W Anglii jego produkcjami zajmuje się label o nazwie DEVIANT Records. Wielkim sukcesem Van Dyka był wydany w 1998 roku trzypłytowy album "Vorsprung Dyk Technik" zawierający 33 remiksy z okresu 1992-1998. Na Wyspach kompilacja ta otrzymała status złotej płyty. Obecnie cały kalendarz Paula wypełniony jest podróżami dookoła Świata. Figurują w nim najczęściej takie miasta jak Londyn, Tel Aviv, Nowy Jork i Singapur. Między tym wszystkim zawsze jest miejsce na ukochany Berlin - jeśli nie dla wywiadów lub miejscowych występów, to dla rodziny i przyjaciół oraz dla wytwórni i występów w stacjach radiowych (np. Radio Fritz).

Po wydaniu kilku przebojowych albumów i kompilacji Paul zyskał miliony fanów z całego świata, którzy z niecierpliwością oczekują na jego nowe wydawnictwa. Na przełomie 2010 i 2011 roku ukazuje się kompilacja "VONYC Sessions 2010", będąca posumowaniem najlepszych utworów z autorskiej audycji radiowej Paula Van Dyka.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Paul Van Dyk. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
The Politics of Dancing 3
Premiera: 2015-05-04
Ocena:
VONYC Sessions 2013
VONYC Sessions 2013 Van Dyk Paul
Premiera: 2014-01-14
Ocena:
Evolution: The Remixes
Evolution: The Remixes Van Dyk Paul
Premiera: 2013-03-26
Ocena:
VONYC Sessions 2012
VONYC Sessions 2012 Van Dyk Paul
Premiera: 2013-01-22
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!