Artyści, piosenkarze

Życiorys Michał Bajor biografia

  • Data urodzenia: 1957-06-13
  • Miejsce urodzenia: Głuchołazy
  • Kraj: -
  • Miasto: Opole
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Aktor
Ocena: 5
Od dzieciństwa związany ze środowiskiem scenicznym w Opolu gdzie jego ojciec Ryszard Bajor był aktorem w teatrze lalek. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Dziecięcy debiut aktorski miał miejsce w Czerwonym Kapturku gdzie zagrał Wilka.

W 1970 roku zadebiutował na eliminacjach festiwalu w rodzinnym mieście Opolu. W 1973 wygrywa na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze brawurowym wykonaniem piosenki "Siemionowna", po czym zostaje zaproszony do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
W latach 1975-1976 bierze udział w koncertach razem z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia. Karierę filmową rozpoczyna w 1975 roku u Agnieszki Holland w filmie Wieczór u Abdona razem z gwiazdą Beatą Tyszkiewicz. Zostaje przyjęty do PWST w Warszawie. Podczas studiów w 1979 roku występuje w warszawskim Teatrze Ateneum w sztuce "Equus" Petera Shaffera. Z teatrem tym współpracuje do 1994 roku.
Studia aktorskie kończy w 1980 roku. W następnych latach występuje w filmach z reżyserami Filipem Bajonem, Barbarą Sass, Edwardem Żebrowskim, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim. W 1988 roku bierze udział w nominowanym do Oscara filmie Istvána Szabó Ilanusen u boku Klausa-Marii Brandauera.
W 1987 roku nagrywa swoją pierwszą muzyczną płytę Michał Bajor Live. Wykonuje tam utwory m.in. francuskiego autora Jacquesa Brela z którym wiąże swoją dalszą sceniczną karierę. W 1993 występuje w Teatrze Buffo u Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Michał Bajor. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Moja miłość
Moja miłość Bajor Michał
Premiera: 2015-10-02
Ocena:
Moje podróże
Moje podróże Bajor Michał
Premiera: 2013-10-14
Ocena:
Od Piaf do Garou
Od Piaf do Garou Bajor Michał
Premiera: 2011-10-21
Ocena:
Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty
Premiera: 2009-10-12
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja