Artyści, piosenkarze

Życiorys Michał Bajor biografia

  • Data urodzenia: 1957-06-13
  • Miejsce urodzenia: Głuchołazy
  • Kraj: -
  • Miasto: Opole
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Aktor
Ocena: 5
Od dzieciństwa związany ze środowiskiem scenicznym w Opolu gdzie jego ojciec Ryszard Bajor był aktorem w teatrze lalek. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Dziecięcy debiut aktorski miał miejsce w Czerwonym Kapturku gdzie zagrał Wilka.

W 1970 roku zadebiutował na eliminacjach festiwalu w rodzinnym mieście Opolu. W 1973 wygrywa na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze brawurowym wykonaniem piosenki "Siemionowna", po czym zostaje zaproszony do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
W latach 1975-1976 bierze udział w koncertach razem z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia. Karierę filmową rozpoczyna w 1975 roku u Agnieszki Holland w filmie Wieczór u Abdona razem z gwiazdą Beatą Tyszkiewicz. Zostaje przyjęty do PWST w Warszawie. Podczas studiów w 1979 roku występuje w warszawskim Teatrze Ateneum w sztuce "Equus" Petera Shaffera. Z teatrem tym współpracuje do 1994 roku.
Studia aktorskie kończy w 1980 roku. W następnych latach występuje w filmach z reżyserami Filipem Bajonem, Barbarą Sass, Edwardem Żebrowskim, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim. W 1988 roku bierze udział w nominowanym do Oscara filmie Istvána Szabó Ilanusen u boku Klausa-Marii Brandauera.
W 1987 roku nagrywa swoją pierwszą muzyczną płytę Michał Bajor Live. Wykonuje tam utwory m.in. francuskiego autora Jacquesa Brela z którym wiąże swoją dalszą sceniczną karierę. W 1993 występuje w Teatrze Buffo u Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Michał Bajor. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Moja miłość
Moja miłość Bajor Michał
Premiera: 2015-10-02
Ocena:
Moje podróże
Moje podróże Bajor Michał
Premiera: 2013-10-14
Ocena:
Od Piaf do Garou
Od Piaf do Garou Bajor Michał
Premiera: 2011-10-21
Ocena:
Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty
Premiera: 2009-10-12
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!