Artyści, piosenkarze

Życiorys Gedz (Jakub Gedz) biografia

Ocena:

Jakub J. Gedz ztj. Klakier (jak ironizuje sam o sobie - Polski Wayne). Urodzony w Malborku. Raper, wokalista, producent.

Jego początki muzyczne sięgają roku 2003 kiedy to wrzucał pierwsze freestyle na różnego rodzaju sprzęty rejestrujące. Nigdy nie chciał być tylko słuchaczem …

W 2005 roku razem z Pelsonem postanowił skolaborować projekt czego efektem były narodziny Peges Group oraz RSS. Z upływem czasu szeregi PGS wypełniały nowe postacie Pewu Pawlak, Angela Gos, Endulec czy nawet Stahu Stah.

W roku 2006 wypuścił swój pierwszy mixtape pt. Kawa później likier, który, jego dzisiejszym zdaniem, nie był wart umieszczania w żadnym miejscu.

Jest typem artysty dla którego stanąć przed mikrofonem jest na porządku dziennym. Nagrywa zawsze i wszędzie, na dyskach jest tego pełno …

Obecnie dobiegają końca prace nad wspólnym projektem z SYNONIM WHISKEY zatytułowanym Royal Joker Mixtape 2009, który, jak wskazuje sama nazwa, ukaże się jeszcze w tym roku. Oprócz RJM 2009 powstaje płyta przy współpracy z głównym producentem ekipy Peges Group Endulcem pt. Jointy & Wspomnienia.

Kolejnym założeniem jest realizacja planów studyjnych przy udziale PRW.RS. Prace nad płytą przewidziane są na rok 2010 i jak określa sam artysta, ten projekt będzie szalonym wytworem odbiegającym od stricte rapowych produkcji.

W okresie swojej działalności zanotował sporo gościnnych udziałów na wielu projektach m.in. Beer Beer, BKC, D&G (nowy projekt Stahu Staha i Dziarsona), Emceem, Kanel, Progress Maffia, Temate/Henson, Nowator, Shot, Grochu a.k.a. Gieero, SteeloGram, PTP, Młodziak, Tybet, Raca/Stona, PRW.RS, FulS.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Gedz (Jakub Gedz). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Ameba
Ameba Gedz
Premiera: 2016-09-30
Ocena:
polecamy NNJL
NNJL Gedz
Premiera: 2014-10-22
Ocena:
Serce bije w rytm
Premiera: 2013-05-10
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!