Artyści, piosenkarze

Życiorys Gedz (Jakub Gedz) biografia

Ocena:

Jakub J. Gedz ztj. Klakier (jak ironizuje sam o sobie - Polski Wayne). Urodzony w Malborku. Raper, wokalista, producent.

Jego początki muzyczne sięgają roku 2003 kiedy to wrzucał pierwsze freestyle na różnego rodzaju sprzęty rejestrujące. Nigdy nie chciał być tylko słuchaczem …

W 2005 roku razem z Pelsonem postanowił skolaborować projekt czego efektem były narodziny Peges Group oraz RSS. Z upływem czasu szeregi PGS wypełniały nowe postacie Pewu Pawlak, Angela Gos, Endulec czy nawet Stahu Stah.

W roku 2006 wypuścił swój pierwszy mixtape pt. Kawa później likier, który, jego dzisiejszym zdaniem, nie był wart umieszczania w żadnym miejscu.

Jest typem artysty dla którego stanąć przed mikrofonem jest na porządku dziennym. Nagrywa zawsze i wszędzie, na dyskach jest tego pełno …

Obecnie dobiegają końca prace nad wspólnym projektem z SYNONIM WHISKEY zatytułowanym Royal Joker Mixtape 2009, który, jak wskazuje sama nazwa, ukaże się jeszcze w tym roku. Oprócz RJM 2009 powstaje płyta przy współpracy z głównym producentem ekipy Peges Group Endulcem pt. Jointy & Wspomnienia.

Kolejnym założeniem jest realizacja planów studyjnych przy udziale PRW.RS. Prace nad płytą przewidziane są na rok 2010 i jak określa sam artysta, ten projekt będzie szalonym wytworem odbiegającym od stricte rapowych produkcji.

W okresie swojej działalności zanotował sporo gościnnych udziałów na wielu projektach m.in. Beer Beer, BKC, D&G (nowy projekt Stahu Staha i Dziarsona), Emceem, Kanel, Progress Maffia, Temate/Henson, Nowator, Shot, Grochu a.k.a. Gieero, SteeloGram, PTP, Młodziak, Tybet, Raca/Stona, PRW.RS, FulS.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Gedz (Jakub Gedz). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Ameba
Ameba Gedz
Premiera: 2016-09-30
Ocena:
polecamy NNJL
NNJL Gedz
Premiera: 2014-10-22
Ocena:
Serce bije w rytm
Premiera: 2013-05-10
Ocena:
Polecamy
Zobacz również