Artyści, piosenkarze

Życiorys Ferry Corsten biografia

Ocena:

Holenderski DJ, producent i remikser. Obraca się w kręgu Trance, Electro oraz Techno. Co roku zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce brytyjskiego zestawienia DJ Mag Top 100 Poll. Każdego tygodnia prowadzi swój program w radiu - "Corstens Countdown". Znany ze swojej współpracy z Tiësto, Vincentem De Moorem, Robertem Smitem i japońską piosenkarką Ayumi Hamasaki.

Urodził się 4 grudnia 1973 roku w Rotterdamie. By kupić swoje pierwsze klawisze - pracował w myjni samochodowej i w sąsiedztwie sprzedawał kasety z własnej roboty składankami. Debiutował w 1989 roku, w wieku szesnastu lat. Pięć lat później jako Moonman wydał swoje debiutanckie single - "Dont Be Afraid" oraz "Galaxia".

W 1997 roku wspólnie z przyjacielem Robertem Smitem założył własną wytwórnię Tsunami. Dwa lata później powołał do życia swój solowy projekt System F, którego pierwszą kompozycją była "Out Of The Blue". W 2000 roku z powodzeniem zremiksował kawałki Williama Orbita - "Adagio For Strings" oraz U2 - "New Years Day".

Rok później na rynku ukazał się debiutancki longplay Systemu F, na którym znalazły się takie hity, jak wspomniany wyżej "Out Of The Blue", oraz "Cry" i "Exhale" (wspólnie z Arminem Van Buurenem). Na festiwal Dance Valley skomponował utwór "Dance Valley Theme 2001".

Następnie jego brzmienie zaczęło ewoluować, czego efektem były krążki - "Right Of Way" (2003) i "L.E.F." (2006). Pochodziły z nich między innymi takie przeboje jak "Punk", "Rock Your Body Rock", "Fire" oraz "Beautiful".

W latach 1999-2006 razem z Ministry Of Sound wydawał serię "Trance Nation". W lipcu 2007 roku rozpoczął prowadzenie cotygodniowych audycji radiowych - "Corstens Countdown", podczas których prezentuje najlepsze tranceowe kawałki.

Na początku listopada 2008 roku wydał swój trzeci longplay "Twice In A Blue Moon". Promował go singiel "Radio Crash", który często był prezentowany przez Tiesto, Armina Van Buurena, Paula Van Dyka czy Above & Beyond.

W kwietniu 2010 ukazuje się ekskluzywna kompilacja "Once Upon A Night", będąca soundtrackiem światowego tournee Corstena pod tym samym tytułem.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Ferry Corsten. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Hello World
Hello World Ferry Corsten
Premiera: 2015-03-10
Ocena:
Once Upon A Night
Once Upon A Night Ferry Corsten
Premiera: 2013-01-08
Ocena:
WKND
WKND Ferry Corsten
Premiera: 2012-02-21
Ocena:
Twice in a Blue Moon
Twice in a Blue Moon Ferry Corsten
Premiera: 2008-11-01
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja