Artyści, piosenkarze

Życiorys Ferry Corsten biografia

Ocena:

Holenderski DJ, producent i remikser. Obraca się w kręgu Trance, Electro oraz Techno. Co roku zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce brytyjskiego zestawienia DJ Mag Top 100 Poll. Każdego tygodnia prowadzi swój program w radiu - "Corstens Countdown". Znany ze swojej współpracy z Tiësto, Vincentem De Moorem, Robertem Smitem i japońską piosenkarką Ayumi Hamasaki.

Urodził się 4 grudnia 1973 roku w Rotterdamie. By kupić swoje pierwsze klawisze - pracował w myjni samochodowej i w sąsiedztwie sprzedawał kasety z własnej roboty składankami. Debiutował w 1989 roku, w wieku szesnastu lat. Pięć lat później jako Moonman wydał swoje debiutanckie single - "Dont Be Afraid" oraz "Galaxia".

W 1997 roku wspólnie z przyjacielem Robertem Smitem założył własną wytwórnię Tsunami. Dwa lata później powołał do życia swój solowy projekt System F, którego pierwszą kompozycją była "Out Of The Blue". W 2000 roku z powodzeniem zremiksował kawałki Williama Orbita - "Adagio For Strings" oraz U2 - "New Years Day".

Rok później na rynku ukazał się debiutancki longplay Systemu F, na którym znalazły się takie hity, jak wspomniany wyżej "Out Of The Blue", oraz "Cry" i "Exhale" (wspólnie z Arminem Van Buurenem). Na festiwal Dance Valley skomponował utwór "Dance Valley Theme 2001".

Następnie jego brzmienie zaczęło ewoluować, czego efektem były krążki - "Right Of Way" (2003) i "L.E.F." (2006). Pochodziły z nich między innymi takie przeboje jak "Punk", "Rock Your Body Rock", "Fire" oraz "Beautiful".

W latach 1999-2006 razem z Ministry Of Sound wydawał serię "Trance Nation". W lipcu 2007 roku rozpoczął prowadzenie cotygodniowych audycji radiowych - "Corstens Countdown", podczas których prezentuje najlepsze tranceowe kawałki.

Na początku listopada 2008 roku wydał swój trzeci longplay "Twice In A Blue Moon". Promował go singiel "Radio Crash", który często był prezentowany przez Tiesto, Armina Van Buurena, Paula Van Dyka czy Above & Beyond.

W kwietniu 2010 ukazuje się ekskluzywna kompilacja "Once Upon A Night", będąca soundtrackiem światowego tournee Corstena pod tym samym tytułem.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Ferry Corsten. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Hello World
Hello World Ferry Corsten
Premiera: 2015-03-10
Ocena:
Once Upon A Night
Once Upon A Night Ferry Corsten
Premiera: 2013-01-08
Ocena:
WKND
WKND Ferry Corsten
Premiera: 2012-02-21
Ocena:
Twice in a Blue Moon
Twice in a Blue Moon Ferry Corsten
Premiera: 2008-11-01
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!