Artyści, piosenkarze

Życiorys Burning Spear (Winston Rodney) biografia

Ocena:

Winston Rodney (urodzony 1 marca, 1948) znany także jako Burning Spear, jamajski muzyk i piosenkarz roots reggae. Jego pseudonim (Płonąca Włócznia) został przejęty od Jomo Kenyatty - pierwszego prezydenta niepodległej Kenii. Jak wielu znanych jamajskich wykonawców reggae, Burning Spear jest znany z jego przesłań związanych z ruchem Rastafari. W swoich tekstach najczęściej odwołuje się do postaci Marcusa Garveya - wojownika o prawa czarnoskórych w Ameryce, zwolennika powrotu Afroamerykanów do Afryki.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Burning Spear (Winston Rodney). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Jah Is Real
Jah Is Real Burning Spear
Premiera: 2008
Ocena:
The Burning Spear Experience
Premiera: 2007
Ocena:
Our Music
Our Music Burning Spear
Premiera: 2005
Ocena:
Free Man
Free Man Burning Spear
Premiera: 2003
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!