Artyści, piosenkarze

Życiorys Tomasz Kamiński biografia

Ocena:

Tomasz Kamiński urodził się w Toruniu 23 sierpnia 1965 r. Kształcił się w toruńskiej Państwowej Szkole Muzycznej w klasie skrzypiec i przez kilkanaście lat nauki zajmował się przede wszystkim graniem muzyki klasycznej. Klasyczne wykształcenie nie przeszkodziło mu jednak w innych muzycznych zainteresowaniach. Był współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Z "Nocną Zmianą" nagrał 7 płyt długogrających, 5 kaset oraz kilka filmów i teledysków dla Telewizji Polskiej. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Luisiana Red, Charlie Musselwhite. Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli.

Już wtedy gotowa była część materiału na jego autorską płytę, na który złożyły się piosenki, w których Tomek chciał mówić o tym, co dla niego ważne. Dnia 7 czerwca 1999 r. premierę miał pierwszy autorski album Tomka Kamińskiego„Małe miłości”. Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka Ty tylko mnie poprowadź”, nie tylko dzięki znakomitemu teledyskowi, ale – może przede wszystkim – dzięki koncertowym wykonaniom, które poruszają publiczność, śpiewającą refreny razem z artystą.

Tomasz Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jakoPIOSENKA AUTORSKA. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami  tekstów, komponują muzykę i sami śpiewają swoje pieśni. Tomek gra bardzo wiele koncertów. Wszędzieprzyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie. Może dlatego, że publiczność wreszcie może posłuchać znakomicie grających muzyków, ciekawych piosenek, łatwo wpadających w ucho melodii, które już od pierwszych taktów refrenu są śpiewane razem z artystą i – co jest na naszym rynku muzycznym rzadkością – niebanalnych i często dowcipnych tekstów, których autor, Tomasz Kamiński, potwierdza, że wychował się w tradycji i kulturze chrześcijańskiej.

Kolejny album artysty „Anioły do mnie wysyłaj”, którego premiera miała miejsce 26 marca 2001 roku, cieszy się niezwykłą popularnością.  Utwór tytułowy uznany został za najlepszą piosenkę polskiej sceny chrześcijańskiej i otrzymał nagrodę „TUBA DEI” w kategorii „Piosenka Roku 2001”

8 września 2003 roku Tomasz Kamiński oddał w ręce słuchaczy kolejną, trzecią już płytę autorską „Jaśmin”, która w warstwie muzycznej jest powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej czy kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich.

2007 roku Tomasz Kamiński napisał słowa i muzykę do koncertu  zatytułowanego Muzyczne listy do Młodych, podczas którego zaśpiewał swoje pieśni z Grażyną Łobaszewską przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej i chóru. W 2008 roku ukazała się kolejna płyta Tomka ze studyjnym nagraniem tego koncertu.

Kolejna płyta Tomasza Kamińskiego, to mieszanka tradycyjnych pieśni kolędowych i autorskich pieśni zatytułowana "JESZUA BEN ADONAI"

W 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Tomasz Kamiński zaprosił swoje koleżanki i kolegów ze sceny chrześcijańskiej, autorskiej  i poetyckiej do uczestnictwa w koncercie i wydawnictwie "DOBRO NIESKOŃCZONE"poświęconym osobie ks. Jerzego.

Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu „Mahutny Boża” w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech oraz dla Polaków mieszkających w USA: na Florydzie, w Chicago i w Nowym Jorku.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Tomasz Kamiński. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Anioły do mnie wysyłaj
Anioły do mnie wysyłaj Kamiński Tomasz
Premiera: 0000
Ocena:
Małe miłości
Małe miłości Kamiński Tomasz
Premiera: 0000
Ocena:
Jaśmin
Jaśmin Kamiński Tomasz
Premiera: 0000
Ocena:
Pieśni na Wielki Post
Pieśni na Wielki Post Kamiński Tomasz
Premiera: 0000
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!