Artyści, piosenkarze

Życiorys Rodriguez (Sixto Rodriguez) biografia

Ocena:

Sixto Díaz Rodríguez znany również jako Rodríguez lub Jesús Rodríguez (ur. 10 lipca 1942 r., w Detroit w stanie Michigan w USA) – amerykański wokalista i gitarzysta z pogranicza rocka i folku, aktywista polityczny.

Urodził się w jednej z biednych dzielnic Detroit, w rodzinie robotniczej pochodzenia meksykańskiego. Jego rodzice przybyli do USA w 1920 r. Był szóstym dzieckiem w rodzinie.

W 1967 r., nagrał pierwszy singiel I’ll Slip Away pod pseudonimem Rod Riguez, ale płyta przeszła bez jakiegokolwiek oddźwięku. Występował w klubach nocnych Detroit i to właśnie podczas jednego z występów został zauważony przez producentów dzięki czemu podpisał kontrakt z wytwórnią Sussex Records. Nakładem tej wytwórni ukazały się dwa jego albumy Cold Fact w 1970 i Coming from Reality w 1971 r. Niestety obie płyty nie spotkały się z jakimkolwiek zainteresowaniem i zostały sprzedane w zaledwie kilku egzemplarzach, w związku z czym wytwórnia zerwała współpracę z artystą.

W związku z brakiem zainteresowania jego twórczością, Rodríguez przerwał działaność muzyczną i poświęcił się pracy zarobkowej, wykonując różnego rodzaju prace fizyczne np. przy remontach czy rozbiórkach domów, żyjąc przez wiele lat na granicy ubóstwa.

W 1989 r., bez powodzenia kandydował do rady miejskiej Detroit.

W 2012 r., podczas Sundance Film Festival, premierę miał brytyjsko-szwedzki film Searching for Sugar Man poświęcony twórczości Rodrígueza i fenomenowi jego popularności w Republice Południowej Afryki.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Rodriguez (Sixto Rodriguez). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Coming From Reality
Premiera: 2016-09-02
Ocena:
Cold Fact
Cold Fact Rodriguez
Premiera: 1970-03
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!