Artyści, piosenkarze

Życiorys Patrycja Markowska biografia

  • Data urodzenia: 1979-12-21
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: -
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5
Patrycja Markowska karierę muzyczną rozpoczęła w 2001 roku albumem „Będę silna" (płytę promował między innymi bardzo udany duet z olimpijczykiem Marcinem Urbasiem).


Artystka do tej pory nagrała pięć płyt - debiutancki „Będę silna", „Mój czas" (2003) i „Nie zatrzyma nikt" (2005). Z tych płyt pochodzą między innymi takie przeboje jak „Drogi kolego", „Cztery ściany", „Gdy zgasną światła" oraz „Nie zatrzyma nikt" (z gościnnym udziałem Grzegorza Markowskiego). Przełomowym okazał się album "Świat się pomylił", który pokrył się platyną. Popularność pierwszego, tytułowego singla z tej płyty pokazuje, że na taką Patrycję wszyscy czekali. Tytułową piosenką Patrycja Markowska zwyciężyła w Koncercie Premiery 44. Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007. Swoim występem Patrycja oczarowała zarówno widzów w Amfiteatrze Opolskim i przed telewizorami, jak i dziennikarzy zgromadzonych na Festiwalu, którzy uhonorowali ją nagrodą Dziennikarzy. Również dzięki tej płycie została laureatką plebiscytu miesięcznika Glamour, laureatką nagrody „Złote Dzioby" radia Wawa, Artystką Roku w konkursie ESKA Music Awards 2008, jej recitale uświetniły Festiwal w Opolu i Soocie! 


Rok 2009 również obfitował w ważne dla artystki wydarzenia artystyczne: w czerwcu wystąpiła na 46 KFPP Opole 2009 oraz Festiwalu TOP TRENDY w Sopocie w koncercie TOP, zagrała przed koncertem Lennego Kravitza oraz na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę.
26 października 2010 roku ukazała się piąta płyta artystki pt. „PATRYCJA MARKOWSKA", która również pokryła się platyną. To album niewątpliwie najbardziej dojrzały i osobisty w dotychczasowej karierze tej Wokalistki. Single - „Księżycowy", „Hallo, Hallo" oraz "Ostatni" nie opuszczają czołówki najchętniej granych utworów w stacjach radiowych.
Ostatni singiel artystki to piosenka „Tylko mnie nie strasz". Singiel promuje specjalną edycję ostatniej płyty.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Patrycja Markowska. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Wilczy pęd
Wilczy pęd Markowska Patrycja
Premiera: 2022-04-29
Ocena:
NA ZAKOŃCZENIE DNIA
NA ZAKOŃCZENIE DNIA Markowska Patrycja
Premiera: 2022-04-01
Ocena:
Wilczy pęd
Wilczy pęd Markowska Patrycja
Premiera: 2021-01-24
Ocena:
Pod Wiatr
Pod Wiatr Markowska Patrycja
Premiera: 2020-10-15
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!