Artyści, piosenkarze

Życiorys Niemen Czesław (Czesław Wydrzycki) biografia

  • Data urodzenia: 1939-02-16
  • Miejsce urodzenia: Stare Wasiliszki
  • Data śmierci: 2004-01-17
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Rock
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Czesław Niemen (naprawdę Czesław Wydrzycki), to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych twórców muzyki w Polsce. Po odejściu w 1967 roku z bigbeatowego zespołu Niebiesko-Czarni, występował jako solista. Kierował także własnymi grupami: Akwarele, Niemen-Enigmatic oraz Grupa Niemen.

Poza nagrywaniem kompozycji na własne albumy, Niemen tworzył również muzykę filmową i teatralną. Brał między innymi udział w nagraniu muzyki do "Wesela" Andrzeja Wajdy, gdzie wykonywał partię Chochoła.

Artyście nieobca była również poezja - poza wykorzystaniem w utworach wierszy Norwida, Asnyka i Przerwy-Tetmajera, Niemen sam pisał, publikując wiersze, między innymi na łamach magazynu "Tylko Rock". W ostatnich latach kariery Czesław Niemen, poza komponowaniem muzyki, zajmował się również tworzeniem grafik komputerowych.

Wybitny artysta zmarł 17 stycznia 2004 roku.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Czesław Niemen (Czesław Wydrzycki). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Niemen Enigmatic
Niemen Enigmatic Niemen Czesław
Premiera: 2014-09-26
Ocena:
Pamiętam ten dzień
Pamiętam ten dzień Niemen Czesław
Premiera: 2011-10-24
Ocena:
Spiżowy krzyk
Spiżowy krzyk Niemen Czesław
Premiera: 2007
Ocena:
spodchmurykapelusza
spodchmurykapelusza Niemen Czesław
Premiera: 2001
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!