Artyści, piosenkarze

Życiorys Nicki Minaj (Onika Maraj) biografia

Ocena: 5

Nicki Minaj urodziła się 8 grudnia 1982 i dorastała w Queens w Nowym Jorku. Jest ona afrykańsko-trydynańsko-bawarsko-brytyjsko i indo-rosyjsko-szwedzko-azjatyckiego pochodzenia. Ukończyła LaGuardia High School na Manhattanie gdzie uczyła się śpiewu i aktorstwa.

Minaj została odkryta na MySpace przez CEO Dirty Money Fendi, który zakontraktował ją do wytwórni Dirty Money. Po pojawieniu się na ‘The Carter Edition of Young Money’s The Come Up DVD series’, z Minaj skontaktował się Lil Wayne. Ta dwójka współpracowała nad kilkoma kawałkami na mixtape. W kwietniu 2007 wypuściła swój pierwszy mixtape ‘Playtime Is Over’ gdzie pozowała jako Barbie na okładce. Lil Wayne pojawia się tam w kawałku „Can’t Stop, Won’t Stop”.

W 2008 roku Minaj wydała następny mixtape ‘Sucka Free’. W lipcu pojawiła się także w magazynie XXL dając małe spojrzenie na jej życie w tym punkcie czasu. Później w tym samym roku Nicki wygrała nagrodę dla najlepszej żeńskiej artystki roku na Underground Music Awards.

Nicki Minaj wydała ‘Beam Me Up Scotty’, następny mixtape, w 2009 roku. Otrzymał on pozytywny odzew od zarówno BET i MTV.

W sierpniu 2009 roku Nicki Minaj podpisała kontrakt z Young Money Entertainment wraz z dystrybucją Universal Motown gdzie wyda swój debiutancki albumw 2010 roku. 22 grudnia wyda tam także album nagrany przez nią razem z resztą „młodszej” części Young Money Entertainment jako skład Young Money o nazwie ‘Young Money’.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Nicki Minaj (Onika Maraj). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Queen
Queen Nicki Minaj
Premiera: 2018-08-10
Ocena:
The Pinkprint
The Pinkprint Nicki Minaj
Premiera: 2014-12-23
Ocena:
Pink Friday: Roman Reloaded
Premiera: 2012-04-02
Ocena:
Pink Friday
Pink Friday Nicki Minaj
Premiera: 2010-11-19
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!