Artyści, piosenkarze

Życiorys Natalia Nykiel biografia

  • Data urodzenia: 1995-02-08
  • Miejsce urodzenia: Mrągowo
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Mrągowo
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Natalia Nykiel - wokalistka, autorka tekstów, muzyk.

W dzieciństwie śpiewu uczyła się pod okiem Babci i w… kościele. Pieśni sakralne postanowiła jednak dość szybko zamienić na poezję śpiewaną, która jak sama mówi nauczyła ją najważniejszego - muzycznej interpretacji tekstu i wrażliwości.  

Jest laureatką wielu konkursów m.in. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie 2012 oraz Mrągowskich Impresji Artystycznych 2012.

Jej wykonanie przeboju "This World" Selah Sue podczas jednego z telewizyjnych koncertów w ekspresowym tempie zyskało ogromną popularność w sieci, o czym świadczy choćby zainteresowanie belgijskich mediów. To z kolei zaowocowało popularnością wśród tamtejszej publiczności.

Dotychczasowe osiągnięcia Natalii pozwoliły jej zdobyć warsztat i doświadczenie, nauczyły podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie, co dziś wykorzystuje przygotowując swój debiutancki album. Wśród inspiracji wymienia Katy B., Jamesa Blake'a, Disclosure, Flume                     i AlunaGeorge.

Artystka do współpracy nad autorskim materiałem zaprosiła najwybitniejszych twórców polskiej sceny elektronicznej i alternatywnej.
Po długich poszukiwaniach osoby odpowiedzialnej za brzmienie płyty, produkcję całości powierzyła Michałowi Foxowi Królowi (producent min. płyt "Jezus Maria Peszek" i „Jesus is a Live" Marii Peszek).

W czerwcu 2014 ukazał się debiutancki singiel Natalii pt. „Wilk” (muz. Natalia Nykiel/Fox, sł. Budyń), zwiastujący jej pierwszy album, który ukaże się jesienią nakładem wytwórni Universal Music Polska.

Wyjątkowo pozytywny odbiór utworu przez internautów i dziennikarzy sprowokował artystkę do wydania EPki poprzedzającej long play. Premiera „LUPUS EP” odbyła się 6 sierpnia 2014.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Natalia Nykiel. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość Atlantyk
Atlantyk Natalia Nykiel
Premiera: 2020-07-01
Ocena:
Origo
Origo Natalia Nykiel
Premiera: 2019-11-15
Ocena: 5
Discordia
Discordia Natalia Nykiel
Premiera: 2017-10-20
Ocena: 5
Lupus Electro
Lupus Electro Natalia Nykiel
Premiera: 2014-09-23
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja