Artyści, piosenkarze

Życiorys Mesajah (Manuel Rengifo Diaz) biografia

  • Data urodzenia: 1982-11-26
  • Miejsce urodzenia: Wrocław
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wrocław
  • Gatunek: Reggae
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5

Mesajah to bardzo utalentowany i obdarzony niezwykłą urodą wokalista grupy Natural Dread Killaz (NDK). Z inicjatywy Mesajah i jego brata paXona w 2003 r. powstał reggaeowy kolektyw, w którym bracia pełnią role nawijaczy i producentów. Pomimo tego, że reggae słuchają od wielu lat, pierwsze ich produkcje nie nawiązywały do wywodzącej się z Jamajki muzyki.

Zaczynali od trip-hopu i dubu a reggae, które zawsze było dla nich inspiracją, z czasem dopiero stało się głównym nurtem w ich produkcjach. Jak sami wspominają „W międzyczasie zaczęliśmy pisać teksty, które nagrywaliśmy do powstających na bieżąco reggaeowych riddimów”.

W swojej muzyce mieszają różne gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Nie ograniczają się jedynie do brzmień muzyki jamajskiej, czego przykładem są salsowe elementy, które słychać w kawałku „Sample” z krążka Naturalnie. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. Braci od zawsze wokalnie wspierał Yanaz, nawijacz, który zaczynał od rapowania w hip-hopowym składzie. Pod wpływem kolegów z zespołu szybko poszerzył krąg swych zainteresowań o wszelakie brzmienia rodem z Karaibów.

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Natural Dread Killaz nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.

W swoim dorobku płytowym mogą pochwalić się albumem „Naturalnie” , wydanym w maju 2005 roku przez Blend Records Records. Ich debiutancki krążek szybko okrzyknięty został wydarzeniem roku na polskiej scenie reggae/dancehall, a dzięki żywiołowości artystów i pasji do muzyki jamajskie brzmienia nabrały świeżości i rozpędu. Album „Naturalnie” promował teledysk do utworu „Biba”, zrealizowany przez wrocławską filmową „Grupę 13”, która zaprosiła też NDK do obrazu „Raptowne realia”. Premierowy krążek w stylistykę R'n'B i soul wzbogaciła Natty. Na koncie mają też wspólny klip z Dreadsquadem do utworu „Budzisz się rano”, zrealizowany w legendarnym studiu filmowym Semafor. Singiel ten promuje płytę producencką Dreadsquad – „Dread za dreadem”. W Popular Station Studio, które Naturalsi założyli własnym sumptem, wyprodukowali pierwszy w Polsce winylowy LP z różnymi wersjami piosenek na jednym riddimie - „Biba! Riddim” , czym wpisali się na karty historii polskiego reggae. Do współpracy nad tym projektem zaprosili obecną czołówkę reggae/dancehall z Polski i gości z zagranicy. Jeśli chodzi o produkcje wokali, młodzi producenci najwięcej nauczyli się na sesjach do płyty „Polski Ogień” z Pionearem, odpowiedzialnym za sukces zespołu SEEED. Zaowocowało to dwom,a jak się okazało, hitowymi tunami: „Dancehal” i „Boom Na Babilon”.

Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami w Polsce i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy. Arested Development. Często na koncertach można zobaczyć ich u boku donGuralesko, Hemp Gru, DJ Feel – X, Abradab, Dreadsquad, Jamal, K.A.S.T.A., Love Sen-C Music, Afromental, Hirek Wrona. Energia emanująca ze sceny sprawia, że fani takich zespołów jak Kult, Oddział Zamknięty czy Indios Bravos również czują pozytywne wibracje. Grupa zagościła także na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2005- 2007, Wroc Love Exclusive Stage 2007, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą czy Ostróda Reggae Festival. Byli też w pierwszej piątce z pośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Mesajah (Manuel Rengifo Diaz). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Powrót do korzeni
Premiera: 2016-10-28
Ocena:
Brudna Prawda
Brudna Prawda Mesajah
Premiera: 2013-06-07
Ocena:
Jestem Stąd
Jestem Stąd Mesajah
Premiera: 2012-02-15
Ocena:
Ludzie prości
Ludzie prości Mesajah
Premiera: 2008-08-29
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!