Artyści, piosenkarze

Życiorys Lavigne Avril (Avril Ramona Lavigne) biografia

  • Data urodzenia: 1984-09-27
  • Miejsce urodzenia: Belleville
  • Kraj: Kanada
  • Miasto: Belleville
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Avril Lavigne Whibley urodziła się 27 września w 1984 roku w Kanadzie, w miasteczku Napanee. Jej ojciec pracuje  w firmie telekomunikacyjnej, zaś matka zajmuje się domem.

Jej zainteresowania w dzieciństwie odbiegały nieco od muzyki – była bowiem fanką hokeju, baseballu, jeździła też na deskorolce. Jako dziecko, marzyła, by kiedyś pracować jako policjantka.

Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła od działalności w chórze kościelnym, gdzie jako dziesięciolatka miała swój pierwszy solowy występ. Potem została zauważona podczas śpiewania coverów country w księgarni Chapters w niedalekim Kingston. W wieku 12 lat rozpoczęła samodzielną naukę gry na gitarze. Dwa lata później, w jednym z konkursów muzycznych wygrała nagrodę, jakim był występ w stolicy kraju – Ottawie - wraz z jedną jej ulubionych piosenkarek, Shanią Twain.

Niedługo później rozpoczęła współpracę z kanadyjskim piosenkarzem Stephenem Meddem – zaśpiewała nawet na jego płycie trzy piosenki: "Temple of Life", "Touch the Sky" i "Two Rivers". Konsekwencją tych działań był wyjazd do USA, do którego namówił ją jej ówczesny menedżer, Cliff Fabri. W Ameryce, Avril podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Arista.

Pierwsza płyta Lavigne, wydana w 2002 roku, nosi tytuł "Let Go". Singlem promującym album był "Complicated". Płyta sprzedała się aż w czternastu milionach egzemplarzy. Drugi krążek artystki został wydany w 2004 roku. Premiera "Under My Skin" w Polsce odbyła się w maju 2004 roku.

Ostatnim jak dotąd wydawnictwem piosenkarki jest "The Best Damn Thing", który ukazał się w 2007 roku. Singlami promującymi album są utwory: "When You're Gone" oraz "Girlfriend". Ten ostatni, zyskał ogromną popularność i został nagrany w kilku wersjach językowych, między innymi po hiszpańsku, francusku, włosku, niemiecku, portugalsku i japońsku. Sama artystka wypowiadając się na temat swojego ostatniego albumu mówi, że jest on bardziej zabawny, energiczny i beztroski od poprzednich; uważa, ze wyrosła już z mrocznych piosenek.

Avril próbuje swoich sił również jako aktorka – dotąd zagrała m.in. w filmach "Fast Food Nation", "The Flork", "Going The Distance" i "Twist of Fate". Podłożyła także głos w animowanej produkcji "Over the Hedge". Jest znana w gronie modelek - w roku 2006 została modelką Forda.

Piosenkarka ma na swoim koncie także piosenkę "Keep Holding On", którą stworzyła wraz z Łukaszem Gottwaldem na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu fantasy "Eragon". Inną ważną kolaboracją, jaką Avril może się pochwalić jest przebój "Breakaway", w powstaniu którego pomagała Kelly Clarkson.

W roku 2006 Avril Lavigne wyszła za mąż, za wokalistę kanadyjskiego zespołu Sum 41 Derycka Whibleya. W tym samym roku zagrała też swój pierwszy koncert w Polsce.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Avril Ramona Lavigne. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Head Above Water
Head Above Water Lavigne Avril
Premiera: 2019-02-15
Ocena:
Avril Lavigne
Avril Lavigne Lavigne Avril
Premiera: 2013-11-04
Ocena:
Goodbye Lullaby
Goodbye Lullaby Lavigne Avril
Premiera: 2011-03-07
Ocena:
The Best Damn Thing
The Best Damn Thing Lavigne Avril
Premiera: 2007-04-16
Ocena:
Zobacz również