Artyści, piosenkarze

Życiorys Klich Kasia (Katarzyna Klich) biografia

  • Data urodzenia: 1973-05-11
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: -
  • Miasto: Poznań
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:
Kasia Klich, to kolejna młoda wokalistka, która karierę rozpoczynała pod skrzydłami Yaro - autora takich hitów jak "Rowery Dwa" i "Dziś jest pełnia", który pomagał Reni Jusis wydać i stworzyć krążek "Zakręcona".

Kasia urodziła się w Poznaniu, uczyła się w Katowicach, pracuje w Warszawie, a nagrywa w Jazzda Studio w Koszalinie. Jest absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jak sama mówi lubi "czekoladę, mięsko, chlebek..., a gdy Pan Bóg rozdawał wzrost, stała w kolejce po ...długie rzęsy".

Kasia gościnnie występowała na płytach polskich wykonawców, takich jak: grupa Pod Budą (w piosence "Ta sama miłość"), Slums Attack (pierwsza płyta), czy też K.A.S.A. (w utworze "Dżu Dżu"). Wydała dwie płyty z utworami dla dzieci. Nagrywała również wiele reklam radiowych. W 2001 roku wokalistka współpracowała z Shazzą - wzięła udział w nagraniu albumu "Jestem sobą", gdzie gościnnie wystąpiła w chórkach.

Debiutancka, solowa płyta Kasi "Lepszy model" ukazała się w sierpniu 2002 roku. Jest to połączenie r&b i soulowego wokalu z hip-hopowymi podkładami Yaro, czasami określane jako "seksowne beaty".

Producentem muzycznym albumu oraz współkompozytorem materiału jest właśnie Yaro. W utworach gościnnie wystąpili: Patrycja Gola (wspaniały wokal), George (czarodziej skreczu), znany muzyk jazzowy - wibrafonista Bernard Maseli (The Globetrotters), Krzysztof Ścierański - ojciec polskich basistów oraz oczywiście Yaro (beaty i oszczędne klawisze).

Album zapewnił Kasi nagrodę Fryderyk 2002 w kategorii Debiut Roku oraz Super Jedynkę przyznawaną przez telewidzów TVP. Pierwszy, tytułowy singiel "Lepszy model" stał się absolutnym hitem lata 2002 roku.

Kasia Klich i Yaro zakończyli prace nad nową płytą, której tytuł brzmi "Kobieta-szpieg". Już teraz można usłyszeć piosenkę "Pies ogrodnika", zapowiadającą to wydawnictwo. Krążek premierę miał 29 września 2003 roku.

Po ponad dwóch latach milczenia, w lutym 2006 roku, Kasia Klich powróciła z nowym albumem, zatytułowanym "Zaproszenie". Na płycie znalazło się dziesięć autorskich utworów plus jeden cover. Teksty poruszają temat miłości - tej spełnionej, tej nieszczęśliwej i wreszcie tej, na którą wciąż się czeka. W utworze "Kto uratuje" gościnnie występuje czołowy polski raper DonGuralesko. Producentem muzycznym jest Yaro, współkompozytor i wykonawca wszystkich partii instrumentalnych na płycie.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Kasia Klich (Katarzyna Klich). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Porcelana
Porcelana Klich Kasia
Premiera: 2008
Ocena:
Zaproszenie
Zaproszenie Klich Kasia
Premiera: 2006
Ocena:
Kobieta - Szpieg
Kobieta - Szpieg Klich Kasia
Premiera: 2003
Ocena:
Lepszy Model
Lepszy Model Klich Kasia
Premiera: 2002
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!