Artyści, piosenkarze
Kasia Stankiewicz fot.: Dominika Golińska Kosowska

Życiorys Kasia Stankiewicz biografia

  • Data urodzenia: 1977-06-02
  • Miejsce urodzenia: Działdowo
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5
Kasia Stankiewicz, wokalistka i autorka tekstów, rozpoczęła karierę w 1996 roku od popularnego programu "Szansa na sukces", a jeszcze w tym samym roku podjęła współpracę z grupą Varius Manx. W maju 1996, na rynku ukazał się singel "Orła cień", zapowiadający nową, piątą płytę zespołu, zatytułowaną "Ego". Album odniósł imponujący sukces, sprzedając się w ilości ponad pół miliona egzemplarzy. Wielką popularnością cieszył się także utwór "Ten sen". Zespół został uhonorowany Złotym Mikrofonem Popcornu za przebój roku oraz dla najlepszej grupy, a Kasia otrzymała Machinera dla najlepszej debiutantki. We wrześniu 1997 ukazała się kolejna płyta grupy, zatytułowana "End", która jednak nie sprzedawała się już tak dobrze jak poprzednie produkcje grupy, przynosząc tylko jeden większy przebój, "Kiedy mnie malujesz". Przekroczyła jednak nakład 100 tys. sztuk. Muzyka Varius Manx znalazła się ponadto na ścieżce dźwiękowej z filmu "Nocne Graffiti", która przyniosła kolejny wielki hit, "Ruchome piaski". Kolejne dwa lata nie przyniosły żadnych premierowych nagrań, a członkowie zespołu zajęli się własnymi projektami. W 1999 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Kasi - "Kasia Stankiewicz", utrzymana w klimacie muzyki r'n'b. W jej powstaniu pomagała m.in. Kayah. Natomiast już rok później, po rozstaniu z Varius Manx, wokalistka rozpoczęła pracę z Michałem Żebrowskim, Kasią Nosowską, i Anną Marią Jopek nad płytą poświęconą polskiej poezji miłosnej. Pierwszy singel wykonany przez Kasię zapewnił płycie wysokie miejsce wśród najlepiej sprzedających się albumów i umożliwił zaprezentowanie nowego, świeżego wizerunku muzycznego. W sierpniu 2003 roku, po trzech latach nieobecności na muzycznej scenie, Kasia Stankiewicz powróciła z nowym albumem, zatytułowanym "Extrapop". Artystka zaprezentowała zupełnie odmienną muzykę od tej, którą tworzyła do tej pory - bardziej elektroniczną. Płyta jest najbardziej dojrzałym materiałem w jej dotychczasowej karierze. Wszystkie teksty na niej są autorstwa Kasi, natomiast muzyką i produkcją zajął się Radek Łuka. Album promowały single "Schyłek lata", "Francuzeczka" i "Saint Etienne". Trzeci album artystki, "Mimikra", również ukazał się po trzyletniej przerwie muzycznej. Tym razem Kasia wraz z Radkiem Łuką wzbogacili elektroniczny charakter płyty bardziej gitarowym brzmieniem, wzorując się na największych artystach działających w latach 80. Album reprezentowały single "4 ręce", "Marzec" oraz "W środku myśli".

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Kasia Stankiewicz. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
polecamy Lucy and the Loop
Lucy and the Loop Stankiewicz Kasia
Premiera: 2014-10-14
Ocena:
Mimikra
Mimikra Stankiewicz Kasia
Premiera: 2006
Ocena:
Extrapop
Extrapop Stankiewicz Kasia
Premiera: 2003
Ocena:
Kasia Stankiewicz
Kasia Stankiewicz Stankiewicz Kasia
Premiera: 1999
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!