Artyści, piosenkarze

Życiorys K2 (Tomasz Marycki) biografia

  • Data urodzenia: 1985-02-26
  • Miejsce urodzenia: Dąbrowa Górnicza
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5

To pierwszy rekrut MaxFloLabu, który wydaje legalny krążek.K2 można usłyszeć gościnnie na 3 legalnych projektach (Fokus\Alfa i Omega – „Soundkillers”, Buka\Pokój 003 – „Wyjebane”, Buka\Wspaniały widok na nic interesującego – „Dekada”), jak również na licznych produkcjach featuringowych (m.in. z zaprzyjaźnionym składem SumaStyli czy MaxfloRec\Podaj dalej 2 – CDN).

Jako aktywista kilkakrotnie udzielał się na bitwach freestyle’owych w roli jurora. Ponadto jest jednym z głównych reprezentantów Silesia Crime – inicjatywy promującej „pieroński RAP ze Ślonska”.Początkowe wierszo-teksty pisał w wieku 10 lat, natomiast pod koniec szkoły podstawowej (1998-2000r.) dokonał pierwszych rejestracji dźwiękowych swoich zapisków na prostym magnetofonie kasetowym. Niedługo po tym wraz z kolegami z osiedla tworzy formację Apogeum (w składzie K2, DJ Verset, Flak oraz Thebe – z tym ostatnim koncertuje po dziś dzień). Po rozpadzie grupy nawiązuje współprace z Zimnym jako Horyginał Skład, poźniej K2 zaczyna pracę solową. Około roku 2006 wraz ze stołecznym producentem Jukaszem tworzą duet MC – Producent wynikiem czego powstaje tetralogia albumów „Shino Hito” (2007 r. „Shino Hito”, 2008r. „Shino Hito Zero”, 2009r. „Shino Hito 2”, 2013r. „Shino Hito Finito”). Duet ten w międzyczasie kolaboruje z Ceema (raper z Mysłowic) – tak powstają prace pod szyldem FX.Swoją estetykę muzyczną, poza rapem, kształtował na bazie zespołów gitarowych takich jak : The Offspring, System of a down, Metallica czy Nirvana.

W rapie preferuje i uskutecznia cięższe, niekonwencjonalne klimaty. Jego pseudonim artystyczny to bezpośrednia analogia do szczytu Czogori w łańcuchu górskim Karakorum (w przenośni oznacza rozwój, wspinaczkę do szczytu możliwości). Jest zarówno symboliką dwóch przeciwstawnych stylów kreowanych przez wykonawcę – twardy/poważny oraz melodyjno-ekspresyjny.Artysta ur. 26 lutego 1985r. w Dąbrowie Górniczej, administracyjny mieszkaniec Śląska.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty K2 (Tomasz Marycki). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Anatomia
Premiera: 2014-04-04
Ocena: 0.83
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!