Artyści, piosenkarze

Życiorys Gotye (Wouter De Backer) biografia

  • Data urodzenia: 1980-05-21
  • Miejsce urodzenia: Brugia
  • Kraj: Belgia
  • Miasto: Melbourne
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Na koncie ma już cztery studyjne albumy. Pierwsze trzy miały jedynie lokalny zasięg, ale i tak przyniosły artyście popularność w alternatywnych kręgach. Czwarty, "Making Mirrors", ukazał się w Polsce w styczniu 2012 roku. A singiel „Somebody that I used to know” promujący ten, najnowszy album, wykonany wspólnie z Kimbrą, przez 8 tygodni znajdował się na szczycie australijskiej listy przebojów.

"Making Mirrors" w Australii w niezwykle szybkim tempie pokrył się podwójną platyną - to najpopularniejszy australijski album 2011 roku. Płyta zdążyła już podbić listy sprzedaży również w Belgii, Holandii i Nowej Zelandii.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Gotye (Wouter De Backer). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Making Mirrors
Premiera: 2012-02-03
Ocena:
Like Drawing Blood
Premiera: 2006-05-21
Ocena:
Boardface
Boardface Gotye
Premiera: 2003-02-01
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!