Artyści, piosenkarze

Życiorys Dawid Podsiadło biografia

  • Data urodzenia: 1993-05-23
  • Miejsce urodzenia: Dąbrowa Górnicza
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista alternatywny. Ukończył liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego.

Karierę muzyczną rozpoczął dzięki programowi X Factor, którego był laureatem. W finale programu talent show wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także singel „Better Than a Dream” Katie Melua w duecie zsamą wokalistką.

W maju 2013 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany Comfort and Happiness, który w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów na płycie jest Karolina Kozak.

W czerwcu 2013 otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci.

2 czerwca na warszawskim Torwarze wystąpił jako support przed koncertem Lany Del Rey, natomiast 3 lipca zaśpiewał na Tent Stage podczas dwunastej edycji Open'er Festival zorganizowanego na terenie wojskowego lotniska Marynarki Wojennej w Kosakowie.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Dawid Podsiadło. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Małomiasteczkowy
Małomiasteczkowy Podsiadło Dawid
Premiera: 2018-10-19
Ocena:
Annoyance And Disappointment
Annoyance And Disappointment Podsiadło Dawid
Premiera: 2015-11-06
Ocena:
Comfort and Happiness
Comfort and Happiness Podsiadło Dawid
Premiera: 2013-05-28
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!