Artyści, piosenkarze

Życiorys Christina Aguilera biografia

Ocena:

Christina Aguilera urodziła się 18 grudnia w 1980 roku. Pochodzi z Nowego Jorku. Jest piosenkarką, autorką tekstów.

Karierę muzyczną rozpoczęła w latach 90. występując w programie muzycznym The Mickey Mouse Club, w którym występowali również Justin Timberlake oraz Britney Spears.

Swoją popularność zawdzięcza utworowi z 1998 roku "Reflection", który został nagrany w duecie z Japończykiem Keizo Nakanishi, a także był użyty w filmie animowanym "Mulan". Rok później ukazał się jej pierwszy debiutancki krążek zatytułowany "Christina Aguilera". Utwory znajdujące się na debiutanckiej płycie m.in. "Genie in a Bottle" oraz "What a Girl Wants" były prawdziwymi hitami. Przed Wigilią w 2000 roku ukazał się krążek piosenkarki zatytułowany "My Kind of Christmas" – znajdowały się na nim wersje kolęd Christiny Aguilery.

Artystka nawiązywała współpracę z różnymi gwiazdami muzyki m.in. z Ricky Martinem nagrała utwór "Nobody Wants To be Lonely", a razem z Lil’ Kim, Pink i Myą stworzyła piosenkę "Lady Marmalade" - utwór pojawił się w musicalu filmowym "Moulin Rouge".  Następny album Christiny Aguilery zatytułowany "Stripped" z 2002 roku zawierał utwory z gatunku hip hop.

W 2006 roku wydała krążek "Back To Basics". Artystka ma w swojej dyskografii następujące albumy: "Keeps Gettin’ Better - A Decade of Hits" (2008), "Bionic" (2010), "We Remain" (2013) oraz "Fall In Line" (2018). Wystąpiła również razem z amerykańską piosenkarką Cher w muzycznym filmie ”Burlesque” z 2010 roku.

PF

Źródła: biografia24.pl, rmf.fm, biography.com

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Christina Aguilera. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Liberation
Liberation Christina Aguilera
Premiera: 2018-06-15
Ocena:
Lotus
Lotus Christina Aguilera
Premiera: 2012-11-13
Ocena:
Bionic
Bionic Christina Aguilera
Premiera: 2010-06-04
Ocena:
Back to Basics
Back to Basics Christina Aguilera
Premiera: 2006-08-10
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!