Artyści, piosenkarze

Życiorys Armin Van Buuren biografia

Ocena: 5

Urodził się w Leiden, w Holandii (25 grudnia 1976), w muzycznej rodzinie. Jego tata miał zamiłowanie do Punka i Electronica, natomiast jego brat był cudownym gitarzystą. Armin już od najmłodszych lat wykazywał pasję muzyczną. Gdy jego mama wygrała komputer, w wieku 10 lat rozpoczął pisanie własnych programów Basica i uczenie się o "technologii". Rozpoczynał od robienia zwykłych kaset dla swoich przyjaciół. Uczył się miksowania poprzez obserwowanie wujka, eksperymentującego z różnymi kolejnościami na komputerze. "Tak zostałem zadziwiony tym co on robił, że od tego momentu wpadłem w uzależnienie od tworzenia muzyki!"

Na początku lat 90-tych, Armin był zbyt młody, by odwiedzać kluby, poznawał więc muzykę inaczej - od drugiej strony poprzez słuchanie radia. "Kochałem muzykę taneczną - ten wielki buntowniczy dźwięk, który był tak różny od "pięknych" piosenek z lat 80-tych". Nadrzędny wpływ na jego twórczość mieli Jean Michel Jarre, jak również holenderski producent Ben Liebrand, będący później mentorem Armina w jego miksowaniu i produkcjach. Armin pomimo tego że jego rozpoczęta w młodym wieku kariera muzyczna rozwijała się bardzo prężnie, postanowił o edukacji także na innym polu. Były to studia prawnicze. Otrzymał nawet ofertę pracy w firmie prawniczej ale pomimo pewności, że korzystnie prezentuje się w garniturze, wiedział, że bycie prawnikiem nie jest tym, co w przeciwieństwie do muzyki może dać mu pełną satysfakcję.

Armin używa wyłącznie melodii, które naprawdę kocha. "Życzyłbym sobie, żebym robił wszystko po swojemu". Jego kompilacje starają się pójść za tym precedensem, zawsze obejmując śmietankę jego aktualnie ulubionych szlaków i miksów. W ten sposób zawsze jest o jeden krok do przodu. Armin już miał etykietę Armind z United Recordings, ale jego pragnienie ukazywania większej witryny bogactwa dobrej muzyki, wraz z liczbą ludzi wysyłających mu piosenki, które chcieli wydać, pozwoliły mu na stworzenie własnej etykiety Armada w roku 2002.

"Maykel Piron stał na czele A&R Warner Music i planowaliśmy, że zaczniemy etykietę razem, chociaż szczerze mówiąc było w tym sporo przechwalania się. Zabrałem go na weekend na Ibizę i podczas podróży siedząc na tarasie rozpoczęliśmy rozmowę. Podobnie jak ja zapragnął nowego wyzwania."

Rozpoczęli współpracę z trzecim partnerem, Davidem Lewisem, który zajmował się Arminem. "Rynek zmienił sie znacząco. To co chcieliśmy zrobić to założenie firmy, która mogłaby zaoferować artyście wszystko: reprezentację, agencję rezerwowania i studio nagraniowe. Artyści mogą wybrać pełne zarządzanie, albo tylko wypuścić zapis lub grę na koncertach. Armada pozwala artystom wybrać im to, czego sami pragną, bez narzucania swojej woli".

Jego ukazujący się od kilku lat program radiowy "A State Of Trance" ma swoje stałe miejsce na antenie w każdy czwartek. Armin skromnie przypisuje to pomyślne przedsięwzięcie szczęśliwemu przypadkowi. "Mój przyjaciel Jaydee, z Plastic Dreams Fame, będący szefem radia wyszedł z propozycją stworzenia przeze mnie własnego programu. Zszokowało mnie to! Poszedłem do studia, by powiedzieć o tym i wziąłem nagrania, żeby zrobić demo i to właśnie stało się moim pierwszym pokazem! To było wspaniałe, gdyż dano mi szansę poeksperymentowania".

Armin odmawia bycia ograniczanym przez etykiety i rodzaje, gdyż jego Trance jest prawdziwy od samego początku. "Grałem właściwy Trance zanim stał się on skomercjalizowany i zaczął być spowszechniałym, brudnym słowem".

Armin naostrzył dźwięk na swym albumie "76", za który to właśnie zdobył nominacje do prestiżowej nagrody Dancestar 2004 w kategorii Najlepszy Album Nowego Artysty. "Zawsze chciałem zrobić album, ale nigdy nie było na tyle czasu albo pieniędzy. Zdobycie wysokich pozycji na DJs Top 100 w poprzednich latach pomogło mi zdobyć zainteresowanie i w końcu mogłem wejść do studia. Teraz zasadniczo wszystko, czego nauczyłem się w przeszłych 10 latach w tym albumie osiągnęło swój szczyt. To jest wielkie uczucie!".

W roku 2005 ukazał się drugi studyjny album Armina "Shivers", który wraz z singlem o tym samym tytule bombardował wszystkie listy przebojów. Natomiast w roku 2006 Armin podsumował nam swoje 10 lat na scenie muzycznej, wspaniałym, dwupłytowym albumem "10 Years". Armin wciąż rozpieszcza nas swoimi znakomitymi setami, kompilacjami (A State Of Trance, ASOT Yearmix, Universal Religion) i produkcjami, które zawsze wzbudzają olbrzymie zainteresowanie i wprawiają w zachwyt nie tylko fanów gatunku.

W 2008 roku Armin wydaje swój 3 studyjny album zatytułowany "Imagine". Nowe działo Van Buurena po raz kolejny zyskało olbrzymie uznanie, a singiel "In & Out Of Love" wyprodukowany wraz z wokalistką Sharon Den Adel jest jednym z największych przebojów roku. Jesienią ukazuje się kolejna część kultowej kompilacji "A State Of Trance 2008". Armin po raz drugi z rzędu zdobywa tytuł najlepszego DJa na świecie.

Początek roku 2009 to wersja Remixed albumu "Imagine". Armin świętuje 400 epizod swojego show "A State Of Trance". W czerwcu ukazuje się "A State Of Trance 2009" z nowym singlem projektu Gaia pt. "Tuvan", wyprodukowanym wraz z Benno De Goeij.

Obecnie, Armin jest DJem numer 1 na świecie. Pozostawił w tyle takie gwiazdy jak Paul Van Dyk czy Tiesto, z którymi współpracuje od wielu lat.

Rok 2010 to kolejna odsłona kultowej kompilacji "A State Of Trance", oraz zupełnie nowy, czwarty studyjny album zatytułowany "Mirage", na którym Armin pokazuje swoje nowe oblicze. Oprócz typowych dla Van Buurena produkcji w klimatach Trance i Uplifting, tym razem usłyszymy Deep, House a nawet Downtempo. Przy produkcji nowego materiału Armin zaprosił do współpracy wielu fantastycznych gości, wśród których m.in. Sophie Ellis-Bextor, Ferry Corsten, BT, Adam Young czy Susana. Singiel "Not Giving Up On Love" osiąga szczyty świtowych list przebojów a sam album zostaje okrzyknięty klubowym wydawnictwem roku.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Armin Van Buuren. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
A State of Trance 2018
A State of Trance 2018 Armin Van Buuren
Premiera: 2018-04-27
Ocena:
A State Of Trance Year Mix 2014
Premiera: 2015-01-27
Ocena:
Armin Anthems (Ultimate Singles Collected)
Premiera: 2014-12-02
Ocena:
polecamy A State Of Trance: Ushuaia, Ibiza 2014
Premiera: 2014-09-16
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!