Artyści, piosenkarze
Arczista (Artur Czajkowski) fot.: materiały prasowe/MaxFloRec Arczista

Życiorys Arczista (Artur Czajkowski) biografia

Ocena:

Już od wczesnego dzieciństwa ma kontakt z różnorodną muzyką. Wynika to z faktu, że matka Arczisty – India Czajkowska – jest muzykiem. Będąc małym chłopcem Arczista wymarzył sobie, że w przyszłości pójdzie w jej ślady. Z pewnością również dzięki zawodowi matki raper nie ma większych trudności, by spełniać swoją wizję na życie. Do pewnego momentu dzieje się to jednak wyłącznie z poziomu własnego pokoju.

W wieku 7 lat Czajkowski podejmuje się nauki gry na perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie stawia swoje pierwsze kroki na scenie. Po 3 latach rezygnuje z kształcenia i jako wczesny nastolatek grywa na perkusji w zespole rockowym. W 2010 r. przechodząc obok przystanku metra Centrum w Warszawie, słyszy numer "Tak się robi hip-hop" WFD. Od tego momentu rozpoczyna się jego fascynacja rapem. Przygodę z tym gatunkiem zaczyna od słuchania Paktofoniki, Kalibra 44, Pijanych Powietrzem i Pokahontaz, na dalszym etapie Buki. Niedługo potem zakłada kanał na YouTubie, by publikować tam swoje utwory nagrane na pożyczonym od mamy sprzęcie. W tym czasie również podejmuje współpracę z grodziskimi artystami takimi, jak: Tomo MBM, LC, Faqu, Osiedlowy Benger, KWL.

W wieku 17 lat porzuca szkołę i wylatuje na Islandię. W kwietniu 2014 r. w Parking Barze w Warszawie gra swój pierwszy koncert, na scenie towarzyszy mu raper Toten DP. W tym samym czasie razem z zawodnikiem Żywego Rapu – ZIGIM – nagrywa numer "Dwóch szczyli". W 2016 r. nagrywa zwrotkę do 4. edycji Stoprocent Pompuj Rap, dzięki czemu dociera do szerszego grona odbiorców. W styczniu 2017 r. wydaje EP-kę pt. "Bez Przesady".

7 września 2017 roku na MaxFloRecTV pojawia się 1. luźny singiel artysty pt. "Nawyki zła". Utwór zostaje ciepło przyjęty przez słuchaczy. Podobnie dzieje się z 2 kolejnymi utworami ("Piosenka do picia wina" oraz "...bitch").

6 sierpnia 2018 r. Arczista zostaje oficjalnie przedstawiony, jako jeden z 3 artystów akcji WYNURZENIE MaxFloRec. W jej ramach 9.08 ukazuje się klip do numeru "Bez bilbordów". 4 dni później na kanale pojawia się następny singiel – "Relikwie".

Artysta o sobie: "Od zawsze słuchałem niemal każdego rodzaju muzyki, co wyraźnie wkrada się do moich utworów. Wśród nich dominują numery braggowe, ponieważ ta forma zazwyczaj wychodzi ze mnie wyjątkowo naturalnie. Nie jest jednak tak, że boję się rapowania w innym stylu.".

30 października 2018 na MaxFloRecTV opublikowany zostaje wideosingiel do numeru "To o mnie mowa" – 1. zapowiedź debiutanckiego krążka Arczisty. Tym samym Arczista dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Premiera albumu "Nic dla każdego" zaplanowana jest na 6 grudnia 2018 r.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Arczista (Artur Czajkowski). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Nic dla każdego
Nic dla każdego Arczista
Premiera: 2018-12-06
Ocena:
Zobacz również