Artyści, piosenkarze

Życiorys Anastacia (Anastacia Lyn Newkirk) biografia

Ocena:

Anastacia, a właściwie Anastacia Lyn Newkirk (ur. 17 września 1968 w Chicago) - amerykańska wokalistka, która sprzedała 6 mln. egzemplarzy swojej debiutanckiej płyty Not That Kind.

 


Biografia

Anastacia to jedna z niewielu wokalistek, która sama pisze teksty, komponuje piosenki, zajmuje się ich produkcją w studio i do tego świetnie tańczy. Zaczynała ona jako tancerka w programie „Club MTV” i licznych wideoclipach. Swą szansę otrzymała w programie „MTV a cut”, podczas występu została zauważona przez odpowiednich ludzi, co zaowocowało kontraktem z Epic Records.

Wokalistka debiutowała albumem „Not That Kind”, który ukazał się w 2000 roku i osiągnął wielką sławę. Następna płyta „Freak Of Nature” pojawiła się rok później. To na niej znajdują się piosenki takie jak np. „One Day In Your Life” czy „Paid My Dues”.


W styczniu 2003 r. Anastacia ogłosiła światu, że stwierdzono u niej raka piersi. Przed operacją pojawiła się na planie filmowym, aby skończyć prace na klipem „Love Is A Crime”. Operacja się udała, wokalistka przeżyła.

Zaraz po operacji Anastacia zaczęła prace nad trzecią płytą. „To nie było przyjemne doświadczenie” - mówi artystka. „Nie mogłam się na niczym skupić. Pisałam zwrotkę, ale nie mogłam napisać refrenu. Jak już się uporałam z refrenem, to nie miałam pomysłu na przejście. Nie mogłam mówić, myśli kłębiły mi się w głowie, byłam kompletnie poza tym wszystkim. Lekarze mówili mi, że będę zmęczona, a na dodatek cierpiałam na bezsenność. To były naprawdę ciężkie chwile”. Pomimo tego trzecia już płyta piosenkarki pt. „Anastacia” osiągnęła ogromną popularność. To z tego albumu pochodzą takie hity jak np. „Left Outside Alone”, „Sick And Tired” czy „Heavy On My Heart”. W ciągu ostatnich 6 lat sprzedaż płyt Anastacii przekroczyła 30 milionów egzemplarzy.


Czwartego czerwca 2005 r. ukazał się singel Ben`a Moody`ego i Anastacii pt. „Everything Burns”. Piosenka zagościła również na soundtracku do filmu „Fantastyczna Czwórka”, natomiast w listopadzie ukazała się najnowsza płyta wokalistki pod tytułem „Pieces Of A Dream - Greatest Hits”. Znajdują się na niej najlepsze hity piosenkarki. Singlem promującym był „Pieces Of A Dream”. Na krążku można znaleźć również piosenkę, którą Anastacia wykonała z Erosem Ramazzotti.

Anastacia ma swoim koncie występy z Cher, Shakirą, Celine Dion (Divas Las Vegas Live 2002), Eltonem Johnem, Queen, Jamiroquai, Pavarottim,BeBe Winansem.Trzeba przyznać, że jest silną i wszechstronnie utalentowaną artystką, która najprawdopodobniej jeszcze nieraz nas czymś zaskoczy.

Obecnie Anastacia promuje swoją linię odzieży Anastacia by s.Oliver oraz rozsławia swoje perfumy Resurrection. Na Marzec 2008 roku planowała wydać nową płytę, która zrobiła furorę w Europie.

Piosenkarka wyszła za mąż w kwietniu 2007 roku za swojego ochroniarza Wayna Newtona. Uroczystość zaślubin odbyła się w luksusowym hotelu w Meksyku. Później para młoda udała się na wyspę Mauritius w podróż poślubną.


Anastacia wydała także DVD „Live at last”, gdzie umieściła swój koncert z Niemiec. DVD było wielkim sukcesem na wszystkich kontynentach starego świata.

Artystka zaśpiewała 1 lipca 2007 roku na koncercie Concert for Diana zorganizowanym dla uczczenia urodzin i dziesiątej rocznicy śmierci księżnej Diany.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Anastacia (Anastacia Lyn Newkirk). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Heavy Rotation
Heavy Rotation Anastacia
Premiera: 2008-10-24
Ocena:
Anastacia
Anastacia Anastacia
Premiera: 2004-03-25
Ocena:
Freak of Nature
Freak of Nature Anastacia
Premiera: 2001-11-26
Ocena:
Not That Kind
Not That Kind Anastacia
Premiera: 2000-06-12
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!