Artyści, piosenkarze
Alicja Szemplińska fot.: P. Tarasewicz (Materiały Wydawcy) Alicja Szempińska

Życiorys Alicja Szemplińska biografia

  • Data urodzenia: 2002-04-29
  • Miejsce urodzenia: Ciechanów
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Będąc dzieckiem, uczestniczyła w zajęciach wokalnych w lokalnym domu kultury i śpiewała w chórze kościelnym. Brała udział w wielu konkursach, festiwalach i przeglądach wokalnych. Mając 12 lat, zapisała się na profesjonalne lekcje śpiewu.

W 2016 wzięła udział w programie TVP2 Hit, Hit, Hurra!. Dotarła do finału, w którym zwyciężyła, zdobywając największe poparcie telewidzów. W nagrodę otrzymała zaproszenie do udziału w zajęciach śpiewu u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona.

W 2019 uczestniczyła w przesłuchaniach do dziesiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Będąc w drużynie prowadzonej przez Tomsona i Barona, pomyślnie przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne i ostatecznie dotarła do finału, w którym zwyciężyła, zdobywając największe poparcie telewidzów. W nagrodę otrzymała czek na 50 tys. złotych oraz podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Po udziale w programie wydała debiutancki singel „Prawie my” wraz z teledyskiem, który w ciągu 10 dni od premiery przekroczył próg miliona wyświetleń w serwisie .

ip
fot. P. Tarasewicz (Materiały Wydawcy)

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Alicja Szemplińska. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Zobacz również
Konkurs Ziaja