Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Biografia: Maciej Balcar

Biografia: Maciej Balcar

Autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy. Ma na koncie solową płytę pt. "CZARNO", która ukazała się w roku 1998. Współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utwórów na płycie "Amulet" i nakręcił dwa teledyski (Wierzę w Siebie, Biegnę) promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji "Marion du Faouet". W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatru Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze "Jesus Christ Superstar", która okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. W 2002 użyczył głosu "Mustangowi z Dzikiej Doliny"(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na Bluesa".

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach 99.

Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa". Od 10 lat jest wokalistą grupy DŻEM.

FB dlaMaturzysty.pl reklama