Orange Warsaw Festival - Festiwale

Znamy pierwsze polskie gwiazdy Orange Warsaw Festival 2018

2018-02-22 09:49:52

Orange Warsaw Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami. Właśnie poznaliśmy nazwiska pierwszych polskich artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu.

Taco Hemingway
Ubiegły rok zamykał wyprzedanym koncertem na warszawskim Torwarze, ten otwiera ogłoszeniem występu na Orange Warsaw Festival! Może to jeszcze nie jest ten posąg, który ma mu wystawić miasto, ale bardzo wyraźny sygnał, że Warszawa uwielbia Taco! Ewidentnie z wzajemnością. Od trzech lat dostarcza nam materiału do słuchania, tańczenia, cytowania i dyskutowania. Najpierw koncepcyjny "Trójkąt warszawski", później zmieniająca reguły gry "Umowa o dzieło" i wreszcie nieco bardziej osobisty "Wosk", będący podsumowaniem szalonych dwóch lat, w których stał się jednym z najpopularniejszych artystów w tym kraju. W listopadzie 2016 roku, w ten sam sposób, do którego zdążył nas przyzwyczaić - czyli z zaskoczenia - pojawił się długo oczekiwany, pełnowymiarowy album artysty, "Marmur". I kiedy wydawało się, że Taco na jakiś czas zniknie, w lipcu 2017 raper ponownie zaskoczył słuchaczy, tym razem epką pod tytułem "Szprycer". Ogromne zainteresowanie zostało spotęgowane gościnnym udziałem Filipa w numerze "Nowy Kolor" Otsochodzi, pewnie najszerzej komentowaną zwrotką w polskim rapie od wielu lat. W wypadku Taco Hemingwaya nie znasz dosłownie dnia ani godziny, więc zachowajcie czujność, ale bądźcie pewni, że w pierwszy weekend czerwca usłyszycie go na Służewcu.

Rasmentalism
"Wystarczy matma - talent i praca dają hajs". I choć ten wers usłyszycie dopiero na najnowszej płycie duetu, to trudno oprzeć się wrażeniu, że przyświecał im przy powstawaniu pozostałych pięciu. I umówmy się, hajs wszyscy rozumieją jako pewien wyznacznik sukcesu, a nie środek sam w sobie. Bo Ras i Ment konsekwentnie, bez chodzenia na skróty i zawsze z dużą dawką ironii odnajdują w polskim hip hopie miejsce dla siebie - gdzieś miedzy inteligencją, refleksją i zabawą, szerokim łukiem obchodząc moralizatorskie mielizny. Dokładnie dziesięć lat temu ukazywał się ich debiutancki materiał "Dobra muzyka, ładne życie", potem przyszedł kontrakt z wytwórnią Asfalt, premiera przełomowego materiału "Za młodzi na Heroda", a dziś świętują sukces świeżo opublikowanej płyty "Tango", na której opowiadają miejską historię miłosną zamkniętą w 11 częściach. W tej opowieści ważną rolę spełniają goście, chyba dawno nie dobrani z takim wyczuciem i klasą - Rosalie., Taco Hemingway, Otsochodzi czy Vito z Bitaminy. Ruszamy w to "Tango" i na Orange Warsaw Festival!

Ralph Kaminski & My Best Band in the World
W wypadku tego artysty, określenie "idzie jak burza" należałoby zastąpić "idzie jak morze"! Od momentu wydania pod koniec 2016 roku debiutanckiego albumu "Morze" kariera Ralpha rośnie wprost proporcjonalnie do miesięcy dzielących nas od premiery płyty. Im dalej tym popularniej. A przecież nie jest to takie oczywiste w czasach talent show i pościgu za każdym podwójnym kliknięciem w ekran telefonu. Ralph to ultrazdolny wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Znajdujące się na płycie utwory to spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez Kaminskiego. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.

Koncerty:

Data: 1-2 czerwca 2018
Miejsce: Tor Wyścigów Konnych, Warszawa-Służewiec

Bilety:
W sprzedaży są bilety i karnety Regular Tickets w kilku opcjach, w tym także bilety w promocyjnych cenach dla klientów Orange i specjalne pakiety na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange. Szczegółowy cennik na www.orangewarsawfestival.pl
Regular Tickets dostępne od 15.12.2017 do 22.05.2018 lub do wyczerpania puli biletów.
Karnet 2 dni – 399 zł
Karnet 2 dni z 15% rabatem dla Klientów Orange – 339 zł
Bilet jednodniowy – 229 zł
Bilet jednodniowy z 15% rabatem dla Klientów Orange – 195 zł

ip

Słowa kluczowe: festiwal, letnie festiwale, Warszawa, artyści
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Alter Art
Orange Warsaw Festiwal 2018: muzyka bez barier

Organizatorzy przygotowali usprawnienia dla osób niepełnosprawnych.

The Dumplings
Mela Koteluk i The Dumplings kolejnymi gwiazdami Orange Warsaw Festival 2018

Artyści wystąpią na drugim dniu festiwalu, 2 czerwca.

Zdjęcie promocyjne
Znamy pierwsze polskie gwiazdy Orange Warsaw Festival 2018

Sprawdź, który z rodzimych artystów wystąpi na początku czerwca na Służewcu.

Polecamy
Kasabian kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival!
Kasabian kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival!

KASABIAN to kolejna formacja, która potwierdziła swoją obecność podczas Orange Warsaw Festival 2014. Zespół zagra trzeciego dnia imprezy – w niedzielę, 15 czerwca.

Znamy pierwszego headlinera Orange Warsaw Festival 2015! [WIDEO]
Znamy pierwszego headlinera Orange Warsaw Festival 2015! [WIDEO]

Pierwszym headlinerem na popularnym festiwalu muzycznym jest... kapela Muse! Zespół wystąpi w stolicy 14 czerwca 2015.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Alter Art
Orange Warsaw Festiwal 2018: muzyka bez barier

Organizatorzy przygotowali usprawnienia dla osób niepełnosprawnych.

The Dumplings
Mela Koteluk i The Dumplings kolejnymi gwiazdami Orange Warsaw Festival 2018

Artyści wystąpią na drugim dniu festiwalu, 2 czerwca.