Aktualności - Muzyka

Znamy miejsce i datę pogrzebu Kory (1951-2018)

2018-08-01 10:47:33

Bliscy poinformowali o dacie i miejscu pogrzebu Kory. Na fanpage'u artystki można przeczytać szczegóły dotyczące ceremonii. Pożegnanie Kory odbędzie się w środę, 8 sierpnia 2018 o godzinie 11:00. Uroczystość zaplanowano w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.

Kora to jedna z najbarwniejszych i najciekawszych postaci w historii polskiego rocka. Artystka zaczynała jako chórzystka w formacji Osjan. Następnie dołączyła do zespołu Maanam, założonego przez Milo Kurtisa i ówczesnego męża Kory, Marka Jackowskiego. Przełom w karierze artystki przyniósł występ razem z zespołem na XVIII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1980 roku. Grupa zagrała utwory: "Boskie Buenos (Buenos Aires)" i "Żądza pieniądza". Zwłaszcza pierwsza piosenka wywołała spory entuzjazm u publiczności i uczyniła z Kory jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w Polsce. Pozycję tę wzmocniły kolejne przeboje: "Szare miraże", "Stoję, stoję, czuję się świetnie" i "Cykady na Cykladach".

Maanam jest uważany - obok m.in. Republiki, Lady Pank i Oddziału Zamkniętego - za jeden z najważniejszych zespołów rockowych lat osiemdziesiątych. Zespół znany jest z takich hitów, jak "Kocham Cię, kochanie moje", "Raz-dwa-raz-dwa", "Lucciola", "To tylko tango", czy "Krakowski spleen".

KJ

fot. Michał Danielak/dlaStudenta.pl

źródło: facebook.com

Słowa kluczowe: pogrzeb, informacja, Cmentarz Powązkowski, Warszawa
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Polecamy
Nowy album Ziggy'ego Marleya już wkrótce!
Nowy album Ziggy'ego Marleya już wkrótce!

Premiera płyty "Family Time" Ziggy'ego Marleya zbliża się wielkimi krokami! W internecie pojawiła się już oficjalna tracklista albumu.

Waglewski Fisz Emade na wrocławskiej 3 - Majówce!
Waglewski Fisz Emade na wrocławskiej 3 - Majówce! Wrocław

Najbardziej spektakularny powrót ubiegłego sezonu muzycznego, rodzinny projekt Waglewski Fisz Emade zagości na 3 – Majówce 2014!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.