Aktualności - Muzyka

Zmysłowa "Kobieta w czerni" - czyli Sasha Strunin w zaskakującej odsłonie!

2016-09-14 15:36:57

Słowiańska dusza, amerykański mentor, wielki talent i ciężka praca. Co z tego może wyniknąć? Nowa płyta Sashy Strunin, która będzie miała swoją premierę już 14 października 2016 r. Materiał zaprezentowany na krążku "Woman In Black" z pewnością nas zaskoczy. To płyta dojrzała i osobista, pokazująca artystyczną podróż jaką niedawno przebyła wokalistka.


Posłuchaj fragmentu piosenki "Women in black" na oficjalnej stronie artystki >>


Wszystko zaczęło się od poznania wybitnego muzyka, kompozytora i producenta. Gary Guthman, znakomity artysta współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones czy Bee Gees. Kiedy ścieżki polskiej wokalistki i amerykańskiego trębacza przecięły się, oboje wiedzieli, że nie dzieje się to bez przyczyny. I tak rozpoczęła się ich owocna współpraca, z której oprócz wspaniałej muzycznej kolaboracji zrodziła się również wielka przyjaźń. Zaczęły się dwa lata przygotowań i ciężkiej pracy. Ćwiczenia dykcji, szkolenie do perfekcji języka angielskiego, uczenie się śpiewania w różnych stylach, balet i zajęcia z tańca jazzowego - to tylko niektóre składowe mające na celu udoskonalenie i tak już zdobytego przez lata doświadczeń scenicznych warsztatu artystki. Pod czujnym okiem Guthmana artystka zaczęła muzycznie rozkwitać i  przeobrażać się w świadomą siebie i swojej muzyki młodą kobietę. Album "Woman In Black" to połączenie swingu oraz rhythm and blues, ale z nowym i ekscytującym brzmieniem odzwierciedlającym czasy teraźniejsze.  


Muzyka na nowej płycie narodziła się z fascynacji wokalistki dawnymi filmami, kinem noir i "starym" Hollywood. Zamiłowanie artystki do estetyki tamtych czasów zaszczepiła w niej babcia – aktorka teatralna i rodzice – śpiewacy operowi. W rodzinnym domu wokalistki oglądało się klasyki, jak np. Casablanca z Humphrey’em Bogartem i Ingrid Bergman. Sasha wychowywała się na deskach opery poznańskiej, gdzie śpiewali jej rodzice i tam też narodziła się jej wielka wrażliwość i trochę inne spojrzenie na świat. Zainspirowana takimi gwiazdami, jak Sarah Vaughn, Anita O’Day, Julie London czy Peggy Lee powoli i konsekwentnie budowała artystyczną głębię, aż wreszcie postanowiła się nią podzielić z innymi.

Jaka jest "Woman In Black"? To przede wszystkim kobieta świadoma siebie i swoich zalet, potrafiąca wykorzystać swoje największe atuty. To kobieta, która wiele przeszła, ale nie boi się stawić czoła niepowodzeniom i rośnie w siłę. Taka jest też Sasha. Znajdujących się na płycie 11 utworów to 11 różnych historii z jej życia, układających się w całość. Swego rodzaju pamiętnik opowiedziany dźwiękami. Świetne teksty opatrzone są równie wspaniałą muzyką. Sashy towarzyszą jedni z najlepszych polskich muzyków, tacy jak: Paweł Pańta na kontrabasie (laureat nagrody Grammy za album nagrany wspólnie z Włodkiem Pawlikiem „Night in Calisia”), Paweł Dobrowolski  na perkusji (na stałe współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek), Filip Wojciechowski na fortepianie (grający muzykę klasyczną w jazzowych aranżacjach), Jacek Namysłowski na puzonie, Michał Milczarek na gitarze (lider własnego projektu autorskiego Michał Milczarek Trio), czy Maciej Kajper (jeden z najlepszych saksofonistów w Polsce) i oczywiście Gary Guthman na trąbce.

14 lutego 2017 r. w Polskim Radiu odbędzie się koncert promujący płytę "Woman In Black".

 

Zsa/ ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Sasha Strunin, The Jet Set, Women in black, nowości płytowe
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Nowa płyta? [0]
    Fan
    2016-09-15 11:17:53
    Fantastycznie! Nie mogę doczekać się nowych utworów :)
Zobacz także
Ira
Hity Iry zabrzmią w Stodole Warszawa

Grupa zagra już 23 listopada 2018 w warszawskim klubie.

Rod Stewart
Rod Stewart zagra w Krakowie

Artysta wystąpi 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Polecamy
Kazik: każdy złodziej jest dla mnie k...ą
Kazik: każdy złodziej jest dla mnie k...ą

Premiera najnowszej płyty Kultu "Hurra" dopiero 28 września, ale materiał albumu został skradziony i zamieszczony do pobrania w internecie. Lider formacji Kazik Staszewski nie patyczkował się, komentując całe zajście.

Chopper Bar: w czwartek scena otwarta dla muzyków
Chopper Bar: w czwartek scena otwarta dla muzyków Wrocław

Chopper Bar zaprasza na otwarte jam session

Zobacz również
Ostatnio dodane
Ira
Hity Iry zabrzmią w Stodole Warszawa

Grupa zagra już 23 listopada 2018 w warszawskim klubie.

Rod Stewart
Rod Stewart zagra w Krakowie

Artysta wystąpi 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Konkurs Ziaja