Wywiady - Muzyka

Zespół Kolory o ich debiutanckim albumie "Chcieliśmy tylko coś poczuć" [Wywiad]

2021-09-13 10:13:57

Nowy debiutancki album "Chcieliśmy tylko coś poczuć" zespołu Kolory miał swoją premirę 8 września 2021 roku. Grupa pięciu artystów zachwyca swoim indie rockowym brzmieniem prawie 30 tysięcy słuchaczy każdego miesiąca na Spotify. Dzięki udziałowi w projekcie "My name is new" utworzonym przez wytwórnię Kayax wydali oni swoją pierwszą płytę, o której opowiedzieli nam w wywiadzie. 

Zespół Kolory - wywiadWywiad z zespołem Kolory

Barbara Szałasz, dlastudenta.pl: Skąd dowiedzieliście się o projekcie "My name is new" i co was zachęciło do wzięcia w nim udziału?

Zespół Kolory: Braliśmy udział w projekcie "Dzielnica Brzmi Dobrze", który dla laureatów organizował m.in. warsztaty z profesjonalistami z branży. W trakcie tego projektu poznaliśmy kilka osób z Kayaxu, było to jeszcze przed stworzeniem "My Name Is New". To właśnie im wysyłaliśmy materiały demo i od nich dostaliśmy informację o nowej inicjatywie dla wschodzących artystów. Byliśmy jednymi z pierwszych użytkowników strony internetowej mynameisnew.pl i później jednymi z pierwszych artystów wydanych w ramach projektu.

Jak projekt wytwórni Kayax miał wpływ na wasz zespół?

Na pewno pomógł nam stać się bardziej profesjonalną grupą. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak działa branża, pomógł nam wypłynąć na szersze wody. Wsparł w wielu działaniach okołomuzycznych jak promocja, kontakt z dziennikarzami, pozwolił wystąpić na jednej scenie z artystami Kayaxu jak: Kayah, czy Daria Zawiałow oraz zagrać na ich scenie podczas Fest Festiwal lub Naturalnie Mazury.

Czy od początku pracy nad albumem mieliście wizję tego, jak będzie wyglądała wasza debiutancka płyta?

To na pewno był proces i to jak brzmią te piosenki, podyktowało nasze życie i naszych przyjaciół przez ostatnie 2 lata. Natomiast wiedzieliśmy, że chcemy pójść w nieco surowsze, nadal spójne brzmienie i pisać osobiste piosenki.

Co było największym wyzwaniem, podczas tworzenia albumu "Chcieliśmy tylko coś poczuć"?

Wyzwaniem na pewno było sfinansowanie nagrań i produkcji płyty w czasach pandemii, przez którą działalność nasza koncertowa była mocno ograniczona. Także organizacja prób, na których pisaliśmy ten materiał, była utrudniona przez zamknięte ośrodki kultury i miejsca spotkań.

Dlaczego inspirowaliście się akurat filmem "Transspoting" do stworzenia jednego z waszych teledysków do utworu z najnowszej płyty?

Film w doskonały sposób oddaje to, jak czują się jego bohaterowie, oraz ich wąską perspektywę na rozumienie otaczającego świata. Opowiada hiperrealistycznie o substancjach, o których główny bohater mówi w luźnym tłumaczeniu:

"Ludzie myślą, że to wszystko o nieszczęściu, desperacji, śmierci i całym tym gównie, którego nie wolno ignorować, ale zapominają o przyjemności płynącej z tego. Inaczej byśmy tego nie zrobili. W końcu nie jesteśmy cholernie głupi. Przynajmniej nie jesteśmy aż tak cholernie głupi."

Tak jak nasza piosenka "Poziomki" opowiada o subiektywności spoglądania na świat, czuciu się w określony sposób i uciekaniu od rzeczywistości.

Czego wasi słuchacze mogą się po waszej najnowszej płycie?

10 świetnych piosenek o relacjach młodych ludzi z otaczającym ich światem, uciekaniu od rzeczywistości i zderzaniu się z nią, relacjach. Wszystko to otulone świeżą gitarową muzyką z nutą psychodelii i doskonałymi melodiami.

Jaka była reakcja waszych fanów na was najnowszy album?

Przyjęli go bardzo ciepło. Z tego, co do nas dociera, spodobał się.

Czy według was płyta ma określony jeden temat przewodni, która przewija się w większości waszych utworów na krążku?

Na albumie na pewno jest kilka opowieści o nas i naszych przyjaciołach, ma psychodeliczny klimat, gdzie jest dużo surowości i w brzmieniach i w spojrzeniu na świat.

Mieliście okazję grać na takich imprezach jak Open’er Festival czy Przystanek Woodstock. Co najlepiej wspominacie z tych wydarzeń i dlaczego?

Spotkanie za kulisami ludźmi, których słuchamy i doskonałą publikę. Świetnie się gra na dużych i profesjonalnych scenach.

Jakie są teraz wasze plany po tym, jak już wydaliście waszą pierwszą płytę?

Koncert premierowy 23 września na Nocnym Markecie w Warszawie, zapraszamy!

Rozmawiała: Barbara Szałasz

Kolory - Poziomki

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: zespół Kolory, Kayax, Chcieliśmy tylko coś poczuć, premiera albumu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ZespÃłł Cukier - Wywiad
Nowy rozdział zespołu Cukier, czyli ich drugi album "CK Anderson" [Wywiad]

Zobaczcie, co muzycy przygotowali dla swoich słuchaczy na płycie "CK Anderson".

Kolory - wywiad z zespołem
Zespół Kolory o ich debiutanckim albumie "Chcieliśmy tylko coś poczuć" [Wywiad]

Zobacz, co opowiedzieli nam artyści o pracy przy ich najnowszym albumie.

Wywiad z zespołem The Cassino
The Cassino o swoim najnowszym utworze "Twój Głos" i nadchodzącym albumie "Części" [Wywiad]

Zobaczcie, co opowiedział nam Hubert Wiśniewski - wokalista zespołu The Cassino, o ich najnowszym utworze i debiutanckiej płycie "Części".

Polecamy
fot. materiały prasowe
Kasia Stankiewicz i Robert Janson - Nasz styl muzyczny nadal jest rozpoznawalny [WYWIAD]

Rozmawiamy z okazji zbliżającej się trasy koncertowej promującej album "Ent".

Michał Urbaniak
Cztery "P" Michała Urbaniaka: pasja, prawda, praca i pokora [Wywiad]

Nie ma żadnej wątpliwości, że prawdziwe marzenia się spełniają, jeśli będziemy je realizować w zgodzie z zasadą 4P - mówi artysta.

Polecamy
Ostatnio dodane
ZespÃłł Cukier - Wywiad
Nowy rozdział zespołu Cukier, czyli ich drugi album "CK Anderson" [Wywiad]

Zobaczcie, co muzycy przygotowali dla swoich słuchaczy na płycie "CK Anderson".

Kolory - wywiad z zespołem
Zespół Kolory o ich debiutanckim albumie "Chcieliśmy tylko coś poczuć" [Wywiad]

Zobacz, co opowiedzieli nam artyści o pracy przy ich najnowszym albumie.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!