Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Zagraj "Nie Płacz Ewka" na Gitarowym Rekordzie we Wrocławiu

2018-04-03 10:33:01

Co roku tysiące gitarzystów z całej Polski i Europy zjeżdża 1 maja do Wrocławia, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Podstawowym utworem, który grany jest na wrocławskim Rynku jest „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. To liczba grających w trakcie tej piosenki gitarzystów liczona jest do kolejnych rekordów Guinnessa.  Ale repertuar największej gitarowej orkiestry świata stale się powiększa.

Do tej pory podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa  uczestnicy wykonywali m.in: „Little Wing”, „Wild Thing”, „Red House Blues” i „Voodoo Child” Jimiego Hendrixa, “Smoke on the water” Deep Purple oraz  „Kiedy byłem małym chłopcem” zespołu Breakout. W tym roku ten zestaw powiększy się o kultową  już piosenkę „Nie płacz Ewka" zespołu Perfect.

Akordy A/fis/E/A/fis/E/h/D/A/E/fis/E/D/A/

Zagramy wspólnie, a na scenie nie zabraknie oczywiście lidera zespołu Perfect – Grzegorza Markowskiego. Tym samym dołączy on do bogatego już składu gości wspierających Gitarowy Rekord Guinnessa. Przypomnijmy, że do tej pory swoją obecność potwierdzili m.in  znakomici polscy muzycy:  Andrzej Nowak (TSA), Ryszard  Sygitowicz (Perfect) , Wojtek Hoffman (Turbo), Sebastian Riedel, Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter), Michał Jelonek oraz Michael Molenda, redaktor naczelny amerykańskiego magazynu "Guitar Player".

Grzegorz Markowski i zespół Perfect cieszą się niesłabnącą popularnością od początku swojej muzycznej działalności. Są autorami wielu rockowych przebojów:  „Autobiografia”, „Ale wkoło jest wesoło” „Chcemy być sobą” czy „Niepokonani”. Z pewnością będzie można je usłyszeć 1 maja w kompleksie Hali Stulecia, gdzie zespół Perfect zagra podczas koncertu gwiazd otwierającego wrocławską 3-Majówkę. Oprócz nich zagra  tam również  legenda thrash metalu – Kreator, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises, Sinfonity –  światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych  z Hiszpanii oraz dwa cenione polskie składy – Lao Che oraz Hunter.

Na gitarzystów czekają ulgowe bilety na ten koncert i pozostałe koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2018 we Wrocławiu.

Więcej aktualności na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa znajdziecie na stronie heyjoe.pl

Ip
Fot:Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Gitarowy Rekord Guinnessa, Koncert we Wrocławiu, Majówka, Majówka we Wrocławiu, Wrockfest
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019

Światowej sławy mistrz fortepianu zagra na gitarze!

Gitarowy rekord Wrocław
Druga scena na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019 we Wrocławiu Wrocław

Na drugiej scenie zagrane zostaną Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.

Alestorm
Alestorm kolejną gwiazdą 3-Majówki we Wrocławiu Wrocław

Jedna z najbardziej bezpretensjonalnych metalowych kapel na świecie dołącza do lineupu festiwalu 3-Majówka 2019 we Wrocławiu.

Polecamy
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO]
Rafał Dutkiewicz zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa [WIDEO] Wrocław

Zobaczcie wideo, na którym Prezydent Wrocławia zachęca do przybycia na Gitarowy Rekord Guinnessa.

Zobacz, kto wystąpi na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu! [WIDEO]
Zobacz, kto wystąpi na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu! [WIDEO] Wrocław

1 maja, jak co roku, spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Leszek MoÅźdÅźer
Leszek Możdżer na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019

Światowej sławy mistrz fortepianu zagra na gitarze!

Gitarowy rekord Wrocław
Druga scena na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019 we Wrocławiu Wrocław

Na drugiej scenie zagrane zostaną Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.