Recenzje - Muzyka

"Yungblud" - recenzja płyty

2022-09-01 12:53:33

Yunglbud to jeden z popularniejszych młodych artystów odmieniających oblicze pop-rockowej sceny. Już 2 września, Dominic Richard Harrison wyda swój trzeci album o tym samym tytule, co jego nazwa sceniczna. Jego charakterystyczne brzmienie, energia oraz szczerość w swoich utworach sprawiają, że wiele osób utożsamia się z muzyką, jaką tworzy. O czym tym razem artysta opowiada na najnowszej płycie?

Zobacz też: Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty.

Yungblud - nowy albumPremiera albumu "Yungblud"

"Yungblud" to album składający się z 13 piosenek. Jest to już trzecia płyta, jaką przedstawił nam brytyjski artysta dwa lata po premierze "Weird!" z 2020 roku, na której usłyszymy takich artystów, jak Machine Gun Kelly, czy też Travis Barker oraz cztery lata od debiutanckiego krążka "21st Century Liability". Chociaż wcześniejsza twórczość artysty, często poruszała problemy dotyczące świata, który nas otacza, to najnowszy album skupia się jednak bardziej na samym piosenkarzu, jego uczuciach, podejściu do samego siebie oraz różnych obliczach spotykanej miłości. To właśnie jedna z pierwszych rzeczy, jaką możemy zauważyć przesłuchując premierową płytę.

Recenzja trzeciego albumu Yungbluda

Album rozpoczyna się od mocnego kawałka "The Funeral", który pomimo swojej mrocznej nazwy jest dość energicznym utworem. Już od pierwszych momentów możemy usłyszeć o tym, jak Yungblud otwiera się przed słuchaczami, opowiadając o relacji, jaką ma z samym sobą oraz tym, co chciałby jeszcze osiągnąć. Płyta zawiera również utwory, które silnie kontrastują, że sobą pod względem tekstu. Możemy to zauważyć, odsłuchując drugą i trzecią piosenkę z płyty. "Tissues" porusza aspekt samotności i podążania do ponownego znalezienia tej szczególnej osoby, przy czym "Memories", w której usłyszymy gościa specjalnego Willow Smith zaznacza chęć zapomnienia o wszystkich obietnicach i wspomnieniach, które dzieliły dwójkę zakochanych.

Warto, także zauważyć, że wiele utworów z płyty zostało oficjalnie opublikowanych w celach promocji albumu. Mowa tu o: "The Funeral", "Memories", "Don’t Feel Like Feeling Sad Today", "The Emperor" oraz tuż przed samą premierą artysta wypuścił kawałek "Tissues". Oznacza to, że jedynie osiem piosenek, w dniu premiery będą dla słuchaczy prawdziwą nowością. Nie da się jednak ukryć, że znajdą się wśród nich prawdziwe perełki. Mowa tutaj o utworze "Sex Not Violence", znajdującym się na końcu płyty. Energiczna piosenka, która już od pierwszego przesłuchania wpada w ucho, ma potencjał, aby stać się jednym z większych hitów Yungbluda.

Artysta za pomocą najnowszej płyty zabiera nas w podróż, dzięki której wyraźniej możemy zobaczyć, kim tak naprawdę jest Yungblud. Muzyk nie boi się mówić wprost o tym, że zdarza mu się płakać, ma gorsze dni, czy też pragnie szczęśliwej miłości. Do wszystkich tych tematów opracował charakterystyczne, mocne gitarowe brzmienie, które towarzyszy mu od początku kariery. Najnowszy album pokazuje, jak artysta rozwinął się na przestrzeni lat, pozostając wierny swojej autentyczności i sposobie dzielenia się historiami.

Ocena: 7/10

Barbara Szałasz

YUNGBLUD - Sex Not Violence

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Yunglbud, trzeci album, premiera płyty, recenzja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Yungblud - nowy album
"Yungblud" - recenzja płyty

O czym opowiada trzeci album brytyjskiego artysty Yungbluda?

Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty
Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty

Czy warto wziąć udział w "Balu u Rafała"?

Muse Will Of The People premiera albumu
Muse "Will Of The People" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowsze wydanie zespołu Muse?

Polecamy
WATA
"Laserowy Kot", czyli hipnotyzujący debiut WATY [RECENZJA]

Przeczytaj recenzję albumu wrocławskiej formacji.

POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19 - recenzja płyty

Leci nowy Taco - poznajcie naszą opinie!

Polecamy
Ostatnio dodane
Yungblud - nowy album
"Yungblud" - recenzja płyty

O czym opowiada trzeci album brytyjskiego artysty Yungbluda?

Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty
Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty

Czy warto wziąć udział w "Balu u Rafała"?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!