Aktualności - Muzyka

Wyjątkowy koncert Ragnara Ólafssona we Wrocławiu [RELACJA]

2018-03-05 13:21:20

Wrocław był jednym z ostatnich przystanków podczas zimowej trasy Ragnara Ólafssona po Polsce i Słowacji. 2 marca 2018 artysta wystąpił w Firleju. Podczas koncertu muzykowi towarzyszył skrzypek, David Ra-Champari. W dwóch piosenkach mogliśmy też usłyszeć młodą wokalistkę, Julię Szkrobek.

PRZEJDŹ DO ZDJĘĆ>>

Ragnar Ólafsson powrócił do Wrocławia po prawie pięciu latach. Poprzednio artysta wystąpił w stolicy Dolnego Śląska, razem z zespołem Árstíðir, w Synagodze Pod Białym Bocianem. Ólafsson powrócił do Wrocławia, aby promować swój pierwszy solowy album, "Urges".

Koncert w Firleju artysta rozpoczął utworami: "SSDD" i "Wine", czyli pierwszymi piosenkami z płyty. Bez wątpienia był to trafny wybór. Następnie Ólafsson zaprezentował kompozycję zapowiadającą kolejny album. Utrzymany w metrum 6/8 utwór, z zapadającym w pamięć refrenem, z pewnością okaże się mocnym punktem następnej płyty i koncertów promujących wydawnictwo.

Potem nadszedł czas na utwór "Dozen". Ten piękny duet Ólafsson wykonał z obdarzoną wyjątkową barwą głosu wokalistką, Julią Szkrobek. Wykonawcy brzmieli razem znakomicie. Był to z pewnością jeden z najjaśniejszych punktów wieczoru.

Jako kolejny został zaprezentowany utwór "War", czyli trzeci track z płyty "Urges". Artysta zapowiedział tę piosenkę jako "metaforę wojny w naszej głowie". Tym razem Ólafssona wspierał wokalnie David Ra-Champari. Jeden z najwspanialszych utworów z płyty na żywo brzmiał równie znakomicie.

Kolejna piosenka, "Bravery", została poprzedzona dowcpiną zapowiedzią. Ólafsson przytoczył anegdotę o jednym z najgorszych alkoholi na świecie, który przyczynił się do powstania utworu.

Po "Bravery" nadeszła pora na wspólne śpiewanie. Publiczność żywo włączała się do wykonania piosenek: "Relations" i "Summer Nights". Drugi z wymienionych utworów to zupełnie nowa kompozycja, która powstała z myślą o kolejnym solowym albumie artysty.

Ólafsson po mistrzowsku żonglował emocjami. Jako kolejne zostały zaprezentowane bardziej nastrojowe kompozycje: "Urges" i "Petals". Do wykonania tego drugiego utworu została zaproszona Julia Szkrobek. Był to prawdopodobnie najbardziej poruszający punkt koncertu.

Jako ostatni punkt koncertu miał zostać zaprezentowany utwór "Scar". Publiczność jednak domagała się więcej muzyki. Artyści nie dali się długo prosić i zaprezentowali potem jeszcze trzy dodatkowe piosenki. Najpierw Ólafsson i Ra-Champari zagrali utwór "Needle & Thread", zapowiadający kolejny krążek. Następnie zaprezentowano cover utworu "Where the Wild Roses Grow" z repertuaru Nicka Cave'a and the Bad Seeds. Koncert natomiast zakończyła piosenka "Sleep Now" z repertuaru zespołu Ólafssona, Ask the Slave.

Występ w Firleju zrobił niesamowite wrażenie na publiczności. Artysta potrafił złapać znakomity kontakt z widownią. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejny koncert Ólafssona we Wrocławiu trzeba będzie czekać trochę krócej niż pięć lat.

KJ

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: występ, wydarzenie, singer-songwriter, folk
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Filip Mizia - Myślę, czuję, decyduję
"Myślę, czuję, decyduję" - Filip Mizia nagrywa dla strajkujących kobiet [WIDEO]

Młody artysta z Wrocławia stanął po stronie kobiet i wyraził swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń.

Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Miley Cyrus w Polsce
Miley Cyrus, Dua Lipa i inne światowe gwiazdy komentują Strajk Kobiet w Polsce

Celebryci z całego świata również bronią praw kobiet w naszym kraju.

Polecamy
słuchanie radia
Radio w przestrzeni publicznej. Kiedy legalnie? [Porada prawna]

Czy zawsze publiczne słuchanie radia jest legalne?

AniKa Dąbrowska
AniKa Dąbrowska w piosence "Miłość" [WIDEO]

Zwyciężczyni 2. edycji "The Voice Kids" w nowej piosence.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Filip Mizia - Myślę, czuję, decyduję
"Myślę, czuję, decyduję" - Filip Mizia nagrywa dla strajkujących kobiet [WIDEO]

Młody artysta z Wrocławia stanął po stronie kobiet i wyraził swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń.

Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!