Aktualności - Muzyka

Wracają koncerty! Rząd dopuszcza zgromadzenia do 150 osób w plenerze

2020-05-27 14:02:54

Paraliż, jaki spotkał przemysł rozrywkowy po wybuchu pandemii koronawirusa i ogłoszeniu kwarantanny był dewastujący. Odwołane koncerty i imprezy pokrzyżowały plany nie tylko fanom tego typu wydarzeń, ale też i artystom i wystawcom.  Dziś mogą oni zobaczyć światełko w tunelu, bowiem poczyniono pierwsze kroki w stronę wznowienia tego typu działalności.

Koncert w nocy

150 osób w plenerze - zasady

30 maja rozpocznie się 4. etap odmrażania gospodarki. Oprócz częściowego zniesienia nakazu noszenia maseczek i zdjęcia ograniczenia liczby osób w sklepach i kościołach, rządzący pozwolili też na niewielkie zgromadzenia ludzi.

Całkowity zakaz został zmieniony jedynie na ograniczenie liczby osób przebywających w jednym miejscu. Od teraz może to być maksymalnie 150 osób. Liczba ta ma nie być przypadkowa, lecz obliczona przy konsultacji ze specjalistami z zakresu epidemiologii.

Warto też dodać, że osoby uczestniczące w takiej imprezie, nadal będą musiały przestrzegać zalecenia, dotyczącego utrzymywania dystansu 2 m. Co więcej, o ile maseczki nie będą już obowiązkowe wszędzie, o tyle takie eventy będą wymagać od uczestników, by ci jednak zakrywali usta i nos.

Czy można znów organizować imprezy masowe?

Nie oznacza to oczywiście, że od teraz każdy, kto tylko będzie chciał, może zorganizować wydarzenie na 150 osób. Wymagane będzie specjalne pozwolenie, które wydawać będzie Główny Inspektor Sanitarny lub Wojewódzki Inspektor Sanitarny we współpracy z wojewodą.

Osoby zajmujące się przygotowywaniem eventów nie powinny być jednak zaskoczone takim stanem rzeczy, bowiem już wcześniej, prawie zawsze trzeba było otrzymywać szereg zgód i zezwoleń, by móc coś przygotować. Teraz doszły do tego jeszcze te podyktowane przez bezpieczeństwo epidemiczne.

Nie są dozwolone też wszystkie rodzaje spotkać. O ile pozwolenie dotyczy koncertów i wesel, o tyle takie miejsca jak kluby czy dyskoteki nadal muszą pozostać zamknięte.

KSK

fot. Wendy Wei z Pexels

Źródła: tvn24.pl; onet.pl

Słowa kluczowe: Koncerty, 150 osób, pozwolenie, odmrażanie gospodarki, 4 etap, zgromadzenia, informacje, zasady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Scooon - Wstań i bądź sobą
Scooon prezentuje klip do singla "Wstań i bądź sobą" [WIDEO]

Samodzielnie zrealizowany materiał pokazuje migawki z różnych koncertów i nie tylko.

James Bay - Chew On My Heart
James Bay w piosence "Chew On My Heart" [WIDEO]

Chciałbym coś namieszać, zrobić coś nowego - zapowiada artysta.

Katy Perry - album Smile
Katy Perry ogłasza szczegóły płyty "Smile"

Krążek trafi do sprzedaży 14 sierpnia 2020.

Polecamy
Święto rapu w Studio
Święto rapu w Studio Kraków

DonGuralEsko naprawdę dał wzorowy przykład, jak powinno się prowadzić koncerty.

Walczą o dom Ringo Starra
Walczą o dom Ringo Starra

Grupa fanów The Beatles zjednoczyła się i utworzyła kampanię Save Madryn Street (SMS). Celem zgromadzenia jest obrona domu, w którym urodził się Ringo Starr, przed rozbiórką.

Ostatnio dodane
James Bay - Chew On My Heart
James Bay w piosence "Chew On My Heart" [WIDEO]

Chciałbym coś namieszać, zrobić coś nowego - zapowiada artysta.

Katy Perry - album Smile
Katy Perry ogłasza szczegóły płyty "Smile"

Krążek trafi do sprzedaży 14 sierpnia 2020.

Konkurs Ziaja