Aktualności - Ostróda Reggae Festival

Wieści z Ostródy

2009-08-17 10:25:33
 W dniu 14.08.2009 rozpoczęła się 9-ta edycja jednego z największych festiwali reggae w Europie, a największego w Polsce – Ostróda Reggae Festiwal 2009. Tysiące fanów pozytywnych dźwięków ponownie odwiedza to mazurskie miasto w celu spędzenia wspólnie z reggae pięknych 3 dni. Szykuję się potężna dawka dobrej zabawy.

Ten rok przynosi wiele zmian w sposoby organizacji imprezy. Namioty opuściły koszary i przeniesione zostały na teren pola namiotowego nad Jeziorem Drwęckim. Jest to najpoważniejsza ze zmian, jakie zaszły w tym roku. Festiwalowicze mają tym samym ponad 2 kilometry spaceru zanim znajdą się na terenie festiwalu.

Kolejną nowinką organizacyjną jest zupełnie inne umieszczenie sceny zielonej (Green Stage) w specjalnym namiocie, który stoi obok głównej sceny (Red Stage). Niekiedy dźwięki nachodzą na siebie i ma się wrażenie uczestniczenia w dwóch koncertach w jednym momencie. Dla niektórych może być to utrudniające odczuwanie przyjemności ze słuchania pozytywnych dźwięków granych przez artystów.
Nowością jest także zwiększona liczba sklepików oferujących przeróżne pamiątki mające wywoływać skojarzenie z Ostróda Reggae Festiwal 2009. Jest także bogate zaplecze gastronomiczne, które oferuje zarówno potrawy wegetariańskie, jak i takie, za którymi przepadają mięsożerni.

Nie obyło się jednak bez wpadek w organizacji święta muzyki reggae. Oficjalna informacja mówiła, że pole namiotowe będzie czynne od godziny 13, jednak „doinformowani” panowie ochroniarze bez przeszkód wpuszczali na owe pole. Tak więc o godzinie 12 zapanował istnych chaos, gdyż ochrona nakazała zwinięcie namiotów i przeniesienie ich poza obręb wyznaczonej strefy.

Z organizacyjnym ratunkiem przyszła jednak pogoda, a dokładnie porywisty wiatr wraz z deszczem, a dzięki temu większość ludzi nie ruszyła się z miejsca, a jedynie zmniejszyła odległości między namiotami. Problemem też okazało się odbieranie akredytacji dla korespondentów i reporterów na festiwalu. Bus z plakietkami spóźnił się o dobre 4 godziny...Jednak warto podkreślić, że problemy wynikały nie ze złośliwości organizatora, lecz z winy losowej – korki czy brak precyzyjnych informacji u ochroniarzy.

Festiwal przebiega bardzo spokojnie. Ogólne opinie są bardzo pozytywne, a piękna, słoneczna pogoda zachęca do spaceru na teren Koszar i dobrej zabawy przy reggae. Nikt nie narzekał na zmiany, czy przejściowe problemy z polem namiotowym.

Już jutro pierwszy dzień koncertów. Festiwal oficjalnie rozpocznie Junior Stress promując swój debiutancki album L.S.M. Prócz niego na festiwalowej scenie zaprezentują się: Ragana, Marika czy Vavamuffin i główna gwiazda wieczoru: Tosh Meets Marley z Jamajki.


Sidney Świątecki


Słowa kluczowe: Ostróda Reggae Festival 2009, koncerty, reggae
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Materiały prasowe
Vavamuffin, Dubska i Etna Kontrabande zagrają na Ostróda Reggae Festival 2018 Ostróda

Ogłoszono kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu.

Polecamy
Ostróda Reggae Festival odsłania gwiazdy
Ostróda Reggae Festival odsłania gwiazdy

Znamy kolejnych artystów, którzy pojawią się podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festivalu.

Ostróda Reggae Festival już w sierpniu
Ostróda Reggae Festival już w sierpniu

Tradycyjnie już od ośmiu lat Ostróda staje się w połowie sierpnia miejscem największego święta muzyki reggae w Polsce!

Ostatnio dodane
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Konkurs Ziaja