Aktualności - Ostróda Reggae Festival

Vibronics zagrają w Ostródzie

2014-06-05 17:12:48

Ujawniamy kolejne szczegóły programu Green Stage - głównej sceny DJ-skiej podczas ORF. Odbędą się tam celebracje 25-lecia kultury sound system w Polsce.

Jubilaci Joint Venture Sound System i Love Sen-C Music zapraszają m.in. brytyjskich Vibronics oraz niemiecki sound system Silly Walks Discotheque z młodym jamajskim wokalistą RC. Festiwal po raz kolejny zdobył tytuł "Reggae Festiwal Roku" w głosowaniu czytelników jedynego pisma reggae w Polsce – Free Colours. Można już rezerwować sobie miejsce na polu namiotowym.

Mija 25 lat od czasu gdy pierwsze zorganizowane ekipy rozpoczęły w polskich klubach granie płyt reggae pod szyldem sound system. Ta nazwa wywodzi się z jamajskiej historii, gdzie pierwsze „tuby promocji reggae” pojawiły się już w latach 50-tych. Oprócz zabawy zapewniały również dostęp do nowej muzyki, promowały talenty i budziły świadomość. Scena sound system stała się nierozerwalnym i istotnym elementem światowej kultury reggae. Nie inaczej było w Polsce, gdy w latach 1988-89 pojawili się Joint Venture Sound System w Zgorzelcu i Love Sen-C Music w Lublinie. Ich specjalnym rocznicowym występom na Green Stage podczas ORF (JVSS 16.08 – Dub Day, LSM 17.08 – Reggae Day) towarzyszyć będzie czwórka czołowych zagranicznych przedstawicieli niezwykle licznej obecnie sound systemowej rodziny.

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
(Polska)
Zaczynali ćwierć wieku temu w Zgorzelcu i kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce. Zgodnie z hasłem "Szkoła tańca ciężkiego" ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I podbija scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju. W specjalnym secie z okazji 25 lecia prucia głośników jak zawsze nie wezmą żadnych jeńców.

LOVE SEN-C MUSIC
(Polska)
Pionierzy kwitnącej lubelskiej sceny specjalnym show w Ostródzie obchodzić będą 25 lat istnienia! Zawsze działali według zasady „baw się i myśl”. Wielu znaczących artystów swoje pierwsze kroki stawiało jako ich goście, a Junior Stress to już drugie pokolenie LSM. Miłość, Sensi i Muzyka!

VIBRONICS
(Wlk. Brytania)
Czołowi mordercy dubowych sound systemów, twórcy wielu albumów i dziesiątek singli. Powracają do Ostródy z koncept albumem „Empire Soldiers”, nagranym z francuskim Brain Damage i opowiadającym pomijaną w podręcznikach historię udziału w I wojnie światowej 3 mln żołnierzy z terenów byłych kolonii aliantów w Afryce, Azji i na Karaibach. Wystąpią w 5-osobowym składzie z trąbką, melodyką, wokalami Madu Messengera i Parveza oraz niezawodnym master-mindem dubu Steve’m Vibronics. Dubwise no compromise!

SILLY WALKS DISCOTHEQUE feat. RC
(Niemcy / Jamajka)
Przez lata Gentleman był stałą częścią tego fundamentalnego niemieckiego sound systemu i ekipy producenckiej. Nagrywali z Patrice i całą śmietanką jamajskich wokalistów jak Konshens, Luciano, Capleton czy Lutan Fyah. Ich „Smile Jamaica“ z Chronixxem był przebojem ubiegłego lata na Jamajce. W Ostródzie wystąpią ze wschodzącą gwiazdą jamajskiej sceny - RC aka Righteous Child.

Ostróda Reggae Festiwalem Roku!
ORF po raz kolejny nagrodzony został tytułem "Polski Festiwal Reggae Roku" w głosowaniu czytelników jedynego pisma reggae w Polsce – Free Colours. Ostróda zwycięża w tej kategorii nieprzerwanie od 2005 roku. Dziękujemy za Wasze poparcie i nie zawiedziemy również w tym roku Waszych oczekiwań!

Wystartowały rezerwacje pola namiotowego
Można już rezerwować sobie miejsce na polu namiotowym TOI CAMP, które podobnie jak w ub. roku mieścić się będzie na terenie festiwalowym, w bezpośredniej bliskości scen. Wszystkie szczegóły na festiwalowej stronie www.ostrodareggae.com w zakładce lokalizacja.

Ostróda Reggae Festival 14-17.08.2014
14-ta edycja święta reggae
Czerwone Koszary, Ostróda
Ogłoszeni artyści:
Dub Inc (Francja), The Skatalites (Jamajka), Chronixx & ZincFence Redemption (Jamajka), Easy Star All-Stars (USA), Pura Vida feat. Congo Ashanti Roy & Watty Burnett (The Congos) (Belgia/Jamajka), Zion Train (Wlk. Brytania/Jamajka), Meta & The Cornerstones (Senegal, Izrael, USA, Japonia, Jamajka), Rootz Underground (Jamajka), Black Chiney (Jamajka), Vibronics (UK), Silly Walks Discotheque feat. RC (Niemcy/Jamajka), Mesajah , Maleo Reggae Rockers, Bednarek, Vavamuffin , Ras Luta, Tabu, SyjonFam & D’Roots Brothers , Jafia Namuel , Bakshish, Earl Jacob & Zbóje , Cała Góra Barwinków , Kacezet & Fundamenty , Dubska , Bethel , Big up!, Joint Venture Sound System, Love Sen-C Music

ip

Słowa kluczowe: vibronics ostróda reggae festival 2014 joint venture sound system
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Materiały prasowe
Vavamuffin, Dubska i Etna Kontrabande zagrają na Ostróda Reggae Festival 2018 Ostróda

Ogłoszono kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu.

Polecamy
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Polecamy
Ostatnio dodane
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.