Aktualności - Muzyka

Therapy? w Polsce

2009-09-07 10:10:35
 Jeden z najważniejszych zespołów lat 90 tych wystąpi w Krakowie 24 listopada w Klubie Loch Ness oraz dzień później, 25 listopada, w warszawskiej Proximie! Trasa w ramach której zespół odwiedzi Polskę związany jest z promocją płyty "Crooked Timber" uważanej za jedną z najlepszych krążków w dyskografii grupy. Wkrótce więcej informacji o biletach i miejscach ich sprzedaży!

Therapy? to pochodzący z Irlandii Północnej zespół rockowy. Założony został w 1989 roku przez gitarzystę Andy'ego J. Cairnsa i perkusistę Fyfe'a Ewinga. Nieco później do zespołu dołącza basista Michael McKeegan. Muzykę Therapy? można zaklasyfikować do nurtu alternatywnego rocka, słyszalne są w niej elementy nurtów takich jak punk rock czy metal.

Debiutem Therapy? był wydany nakładem własnym w 1990 roku singiel "Meat Abstract". W rok później zespół związuje się z londyńską niezależną wytwórnią Wiija w barwach której wydaje album "Babyteeth" and "Pleasure Death".

Kolejny longplay czyli "Nurse" ukazał się w 1993 roku, pod szyldem A&M Records.

Na tym etapie, w czasie eksplozji popularności grunge'u prasa muzyczna stara się zaklasyfikować także do tego gatunku Therapy? co wywołałó oburzenie tak w kręgach fanów zespołu, jak i u samych twórców. Jak stwierdził później w jednym z wywiadów Cairns próby te zaowocowały mocnym jego postanowieniem udowodnienia, że zespołu z całą stanowczością do grunge'u się jednak nie zalicza.

W roku 1994 ukazał się album "Troublegum, który był nominanowany między innymi do prestiżowej Mercury Prize.

W 1995 ukazał się "Infernal Love", a rok później z zespołu odchodzi Fyfe Ewing, tłumacząc się stresem spowodowanym nieustannym przebywaniem w trasie. Nieoficjalne źródła donoszą, że wynika to jednak z konfliktu na linii Fyfe-Andy oraz ich pomysłów na tworzenie muzyki.

Miejsce Ewinga zajmuje Graham Hopkins. Do zespołu dołącza także wiolonczelista Martin McCarrick, i w tym składzie Therapy? nagrywa "Shameless", po wydaniu którego zespół opuszcza Graham Hopkins.

Zastępuje go Neil Cooper, który już wcześniej współpracował z zespołem podczas nagrywania "Infernal Love".

W 2003 roku ukazuje się "High Anxiety". W marcu 2004 z zespołu odchodzi McCarrick. Zespół w trzyosobowym, nowym składzie nagrywa "One Cure Fits All" (2006). Kolejnym w dorobkku zespołu wydawnictwem jest płyta "Music Through A Cheap Transistor" wydana 30 sierpnia 2007 roku, a będąca kompilacją zagranych dla BBC sesji.

Album "Crooked Timber", który będzie promowany na polskich występach ukazał się 23 marca bieżącego roku. Jest uważany za powrót formacji do formy z początku lat 90-ych, kiedy Therapy? święciło swoje największe sukcesy.
Słowa kluczowe: Therapy?, koncerty Kraków, Koncerty Warszawa
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Miley Cyrus w Polsce
Miley Cyrus, Dua Lipa i inne światowe gwiazdy komentują Strajk Kobiet w Polsce

Celebryci z całego świata również bronią praw kobiet w naszym kraju.

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski z nową piosenką. Kim jest bohater?

"Ten tekst jest brzydki, gęsty, chamski i obleśny. Ma ukazać frustrację zwykłego porządnego człowieka."

Polecamy
Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Miley Cyrus w Polsce
Miley Cyrus, Dua Lipa i inne światowe gwiazdy komentują Strajk Kobiet w Polsce

Celebryci z całego świata również bronią praw kobiet w naszym kraju.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!